x-kom znów to robi. Huawei Mate 30 Pro w MEGA okazji!

huawei mate 30 pro
Fot: producenta

Długo nie pisaliśmy Wam o żadnych fajnych promocjach. Ostatnio było ich jakby nieco mniej. Okazje mają jednak to do siebie, że często wracają z wielkim hukiem. Z tego założenia najwyraźniej wyszedł x-kom, który postanowił rozbić bank i znacząco przecenił Mate’a 30 Pro.

Huawei Mate 30 Pro – specyfikacja techniczna

Mate 30 Pro to taki trochę flagowiec-nie flagowiec. Niby jest to najnowszy telefon z serii Mate, co czyni go pełnoprawnym flagowcem, ale warto przypomnieć, że na rynku jest już lepszy pod kilkoma względami Huawei P40 Pro. Co oferuje Mate 30 Pro, jeśli mowa o specyfikacji technicznej? Całkiem sporo. Ekran OLED o przekątnej 6,53 cala, który pracuje w rozdzielczości Full HD+ a także Kirina 990 z grafiką Mali G76 i 8 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika – w przecenionej wersji – przewidziano 256 GB. Akumulator ma 4500 mAh i wspiera szybkie, 40 W ładowanie. Bajka.

Aparat główny to dla mnie nadal top of the top. 40 Mpix (f/1.6, OIS) + 8 Mpix teleobiektyw (zoom optyczny x3) + 40 Mpix szeroki kąt + czujnik głębi 3D ToF. Mimo upływu czasu, aparat wciąż daje radę wręcz wzorowo. Jeśli chcecie zobaczyć, jak radzi sobie na tle Huawei P40 Pro i Samsung Galaxy S20 Ultra, zapraszam Was do naszego foto-pojedynku. Na froncie mamy 32 Mpix kamerkę selfie, a ekran wbudowany bardzo szybki czytnik linii papilarnych. Szkoda, że firma zdecydowała się tylko na pojedynczy głośnik mono.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Huawei Mate 30 Pro – promocja

Nie tak dawno temu wydawało się, że cena 2999 złotych przez długi czas nie zostanie pobita. Zwłaszcza w oficjalnej, sklepowej dystrybucji. X-kom ma na ten temat nieco inne zdanie. Urządzenie najpierw potaniało do 2699 złotych, a teraz można kupić je jeszcze taniej. Precyzując, za 2499 PLN. To absolutnie bajeczna wycena (i tak, nie uważam, żeby to były słowa na wyrost) i nie ukrywam, że chyba się na M30P skuszę.

Po prawie trzech tygodniach z tym sprzętem wiem, że do doskonałości brakuje mu niewiele, przynajmniej w ujęciu sprzętowym. Trochę inaczej trzeba spojrzeć na software. O oficjalnym wsparciu dla aplikacji Google (GMS) możecie zapomnieć. Huawei rozwija swój autorski ekosystem HMS, jednak nie da się nie dostrzec, że do poziomu, jaki zapewniał Sklep Play czy – patrząc szerzej – Google Mobile Services, jeszcze trochę brakuje. Jeśli jednak możecie żyć z zamiennikami aplikacji i godzicie się na pewne kompromisy, jest to świetny telefon, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Zwłaszcza w takiej cenie.

źródło: x-kom, opracowanie własne