Hoover prezentuje nowe piekarniki. Fajne nowości!

piekarnik hoover
Hoover H-KEEPHEAT 700, fot: producenta

Spokojnie można powiedzieć, że kuchnia to serce każdego domu. To właśnie z niej wydobywają się piękne zapachy dań, ciast, czy innego rodzaju potraw. Jednak kuchnia to także styl. Styl, do którego nie wszystkie elementy mogą pasować. Hoover świetnie zdaje sobie sprawę, dlatego postanowił zaprezentować dwie wersje kolorystyczne swojego nowego produktu.

Oto Hoover HOAZ7173IN i Hoover HOAZ7173WI!

Nowoczesny design i ponadprzeciętna pojemność – to wyróżniki nowych modelki piekarników do zabudowy. Dzięki temu możemy je spokojnie wpasować w każde mieszkanie. Sprawdziliśmy i wynika dość jednoznacznie, że nowe urządzenia od Hoover sprawdzą się nawet na małym metrażu. Urządzenia wyposażone są w moduły WiFi, więc bez problemu będziecie mogli obsługiwać je przy pomocy smartfona i dedykowanej aplikacji. Na wysoki komfort użytkowników wpływa również czytelny i intuicyjny panel dotykowy, który umożliwia szybką i łatwą zmianę parametrów pieczenia.

Mieszkasz na małym metrażu? Te meble są dla Ciebie

Hoover HOAZ7173IN wyposażony został w teleskopowe prowadnice, które umożliwiają bezpieczne i łatwe wysunięcie tacy z gorącym daniem. Sprawdzamy i jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym rozwiązaniem. Z przydatniejszych zastosowań doceniamy też technologię Soft Close, która jest odpowiedzialna za powolniejsze zamykanie się drzwi. Pozwala to uchronić je przed uszkodzeniem, czy przypadkowym trzaśnięciem.

Tutaj działa prosty schemat: jeśli czasem się spieszycie, bo trzeba na przykład podać wcześniej przygotowane danie dla gości, to o uszkodzenie czy to piekarnika czy siebie (ostatecznie, piekarniki mają to do siebie, że bywają nagrzane do wysokich temperatur 😉 ) dość łatwo. Hoover znalazł sposób, który jest prosty w działaniu, a przede wszystkim skuteczny. Wątpię, czy w bliskiej przyszłości pojawi się jeszcze prostsze, a zarazem skuteczniejsze rozwiązanie.

Na pochwałę zasługuje także zamontowanie oświetlenie LED, dzięki czemu wnętrze piekarnika jest dobrze oświetlone. Ostatecznie kończy to erę ciągłego otwierania piekarnika by podejrzeć, czy pieczeń lub ciasto jest już gotowe. Teraz wszystko widać niemal jak na dłoni. Funkcja jest prosta, a skoro coś jest proste, to działa. To stara reguła, która świetnie sprawdza się w przypadku nowych kuchenek, które marka właśnie wprowadza na polski rynek.

Co wyróżnia piekarniki Hoover HOAZ7173WI i Hoover HOAZ7173IN?

Elementem, dla którego warto wybrać nowe modele, jest też termosonda. Jest bardzo przydatny bajer. Już tłumaczę, jak on działa. Końcówkę termosondy umieszczamy w środkowej części pieczonego mięsa. Następnie wybieramy interesującą nas temperaturę, jaka widnieje na przykład w przepisie i włączamy piekarnik. Przez cały okres pieczenia sonda będzie monitorować temperaturę naszego jedzenia. Gdy ta osiągnie żądaną wartość, piekarnik wyłączy się automatycznie, dzięki czemu nie spalimy naszego mięsa. Odpada też ryzyko zjedzenia niedogotowanego posiłku – oczywiście o ile ustawiliście dobrą temperaturę na termosondzie. Ta jest jednak dziecinnie prosta w obsłudze, więc zakładam, że nie napotkacie na żadne problemy.

Oprócz tego producent postanowił dorzucić coś dla osób, które dbają o swoją sylwetkę i zdrowie. Mianowicie, na pokładzie nowych modeli znajdziemy funkcję Cook Light pozwalająca na pieczenie przy użyciu mniejszej ilości oleju bądź tłuszczu. Wszystko to realizowane jest dzięki połączeniu funkcji grilla i termoobiegu.

Dostępność i cena

Piekarniki do zabudowy Hoover HOAZ7173WI i Hoover HOAZ7173IN dostępne są w sprzedaży w sklepach RTV EURO AGD i Media Expert w cenie 2249 złotych. Z pewnością warto się nimi zainteresować, jeżeli urządzenia sterowane smartfonem, a jednocześnie takie, które nie ingerują za bardzo w wygląd danego pomieszczenia są w Waszym guście.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne; na zdjęciu głównym Hoover H-KEEPHEAT 700


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.