Co powiecie na… inteligentną obrożę dla psa?

obroża dla psa z GPS
Fot: producenta

Rynek inteligentnych akcesoriów nie przestaje mnie zadziwiać. Gdy wydawało mi się, że branża smart dla zwierząt, to dopiero wschodzący segment rynku, bardzo szybko zostałem wyprowadzony z błędu. Wszystko za sprawą naprawdę ciekawego akcesorium dla posiadaczy czworonogów, który oferuje zaskakująco dużo.

Obroża z GPS to dopiero początek

Bardzo cieszy mnie to, że zarówno właściciele zwierzaków, jak i producenci różnych akcesoriów dedykowanych dla czworonogów tak bardzo troszczą się o to, by niczego im nie brakowało. Obroże przeciw kleszczom, to już w zasadzie standard. Wbudowany moduł GPS też nie dziwi już tak bardzo, jak choćby kilka lat temu. Na szczęście, za sprawą Link AKC Smart, już niebawem będziecie mogli zaoferować Waszym pupilom o wiele więcej. Co ważne, w tle pojawia się troska o dobrą formę zwierzaków.

Na początku ważna wiadomość. Obrożę można kupić w różnych rozmiarach. Tym samym, zarówno mały york, jak i foksterier czy duży pies, jak choćby owczarek niemiecki, mogą dostać od Was taki prezent. Kolejna dobra informacja jest taka, że obroża jest w pełni wodoodporna, a na dodatek wykonana z odblaskowego materiału. Jeśli więc wracacie ze spaceru ze swoim psem po zmroku, zapewni mu to nieco większą widoczność. Produkt został wykonany z naturalnej skóry, więc raczej nie powinien uczulać Waszych zwierzaków.

Akcesorium ma też wbudowany moduł GPS oraz kompatybilny z nim „tryb przygód”. Co to oznacza w praktyce? Po pobraniu aplikacji na smartfona, nie dość, że będziecie mogli obserwować położenie psiaka w danej chwili, to jeszcze dostaniecie dostęp do statystyk o jego aktywności czy poziomie zmęczenia. Wydaje mi się, że to dość ważne dane, zwłaszcza dla starszych wiekiem czworonogów. Cieszy, że producent pomyślał też o możliwości wgrania do obroży rejestrów weterynaryjnych, wraz z informacjami o szczepieniach i stanie zdrowia psa.

Furbo Dog Camera to elektroniczna niania dla psa

Jak na tak pokaźną ilość informacji, cena nie zwala z nóg. Jeśli dobrze poszukacie, to Link AKC Smart Dog Collar kupicie już za kwotę zbliżoną do 200-250 złotych. Uważam, że nie jest to zbyt wygórowana kwota jak na możliwości, jakie niesie ze sobą to akcesorium. Pozytywnym akcentem dla posiadaczy między innymi foksterierów jest możliwość zakupu szelek, które producent wycenia na 260-300 złotych. Jeśli spędzacie ze swoim psem dużo czasu na dworze lub po prostu chcielibyście dokładniej poznać jego nawyki, warto 🙂

źródło: strona producenta, opracowanie własne