Oto LARQ – samoczyszcząca się butelka

butelka LARQ
Fot: producenta

Czy tego chcemy czy nie, zima się kończy. Już niebawem wiele osób wróci czy to na górskie szlaki czy do joggingu i biegania. Ciekawym akcesorium, które może się Wam przydać, gdy będziecie na odludziu, bez wątpienia jest pewna wyjątkowa butelka na wodę.

Samoczyszcząca się butelka na wodę

samoczyszcząca butelka
Fot: producenta

Mogłoby się wydawać, że o butelkach na wodę powiedziano już wszystko. Tak często napotykamy na butelki, że zapewne wiele osób nie wyobraża sobie możliwości wprowadzenia do tego produktu jakichś dużych usprawnień. Przyznam szczerze, że sam należałem do tej grupy osób. A potem znalazłem urządzenie od LARQ i już wiem, że przy pierwszej możliwej okazji będę starał przyjrzeć mu się z bliska. Wszystko za sprawą jednej, dość unikatowej funkcji.

Woda ma to do siebie, że nie zawsze jest w pełni czysta. Załóżmy, że jesteście na wycieczce, gdzieś daleko od cywilizacji. Ciepło, wasze napoje już dawno się skończyły i po prostu chce się Wam pić. Znajdujecie jakieś źródełko i…tutaj rodzi się pierwszy dylemat. Czy ta woda aby na pewno jest czysta? Czy nie zaszkodzi? Wydaje mi się, że twórcy LARQ w swoim projekcie wyszli właśnie z takiego założenia. Ich urządzenie w magiczny sposób nie napełni się cieczą, ale sprawi, że będzie można ją spożywać bez żadnych obaw.

Najlepsze aplikacje dla kierowców (TOP5)

Akcesorium wykorzystuje nietoksyczne światło UV-C LED. Butelka nie ma żadnych kabli, tylko raz na jakiś czas musimy doładować ją przez microUSB. Tym samym, w trasę nie trzeba zabierać też całego okablowania. Jedyne, co użytkownik musi zrobić, to nacisnąć przycisk oczyszczania i poczekać 60 sekund. Raz oczyszczona woda będzie – zdaniem producenta – świeża przez dwie godziny. Po tym czasie możemy powtórzyć proces.

Świetną sprawą jest też to, że urządzenie utrzymuje wodę zimną przez 24 godziny, jednak można je też wykorzystać jako termos. W takiej sytuacji, deklarowany czas trzymania ciepła, to 12 godzin. Akcesorium jest dostępne w dwóch wersjach: o pojemności 500 i 740 mililitrów. Pewnego rodzaju barierą, która może zniechęcić wiele osób jest oczywiście cena. Jak każda innowacja, butelka na wodę LARQ swoje kosztuje. W tym przypadku mówimy o dość wygórowanej kwocie, która w przeliczeniu na złotówki waha się między 400-500 złotych, w zależności od pojemności, jaką wybierzecie.

Gdybyście jednak byli zainteresowani, to bez trudu kupicie akcesorium na przykład na Amazonie.

źródło: strona producenta, opracowanie własne