Co powiecie na powerbank, który jest konsolą?

Peeps powerbank
Peeps powerbank, fot. peepsquare.com

Powerbanki są raczej przewidywalnym produktem. Czasem firmy dodadzą latarkę czy mały wyświetlacz ze stanem naładowania, żeby wyróżnić się na rynku. Co byście jednak powiedzieli na powerbanka z wbudowaną przenośną konsolą?

Głowy za to nie dam, ale obstawiam, że każdy z Was ma co najmniej jednego powerbanka w domu. Ja u siebie mam około 5, a z 2 korzystam regularnie. Jeden z nich czeka naładowany w domu na większe wyprawy, a drugiego mam niemal zawsze przy sobie. Z racji, że jest dość mały, trzymam go razem z kablem w plecaku. Smartfony mają co prawda coraz większe i bardziej zaawansowane akumulatory, ale i tak zawsze padają w najmniej odpowiednich momentach. To jest powód dlaczego wolę mieć powerbanka przy sobie, ale czy musi on być tylko zapasowym źródłem energii do mojego telefonu?

Firma PeepSquare stwierdziła, że nie i pokazała gamingowego powerbanka o nazwie Peeps. Oczywiście może naładować telefon przeznaczony dla graczy, ale jego główną zaletą jest to, że na nim również będziecie mogli pograć.

Gadżet ten został wyposażony w 2,8-calowy ekran o rozdzielczości HD, klawisze do sterowania rozgrywką oraz 416 starych tytułów, które kiedyś rozpalały serca graczy. Wśród nich jest chociażby Angry Birds, Plant vs Zombie, Bomberman, Pocket Monster Blue, Tetris, Super Pac Man, Super Mario i wiele innych. Dla nieco starszych graczy wiele z tych produkcji może być prawdziwymi perełkami, ale i młodsi użytkownicy nie będą się nudzić.

Pomysł wydaje się interesujący, ale nie jestem w stanie spojrzeć na niego inaczej, jak na ciekawostkę która nie ma potencjału na większą sprzedaż. Musicie przecież pamiętać, że nawet rozładowany do 0 procent smartfon, wstanie po kilku chwilach i na nim również będzie można grać, często w podobne tytuły.

Jako powerbank jest to sprzęt raczej standardowy, tzn. jego ogniwo ma pojemność 8000 mAh, a do ładowania będzie można wykorzystać jeden z dwóch portów USB. Ważna jest również cena, która w tym przypadku nie jest najmniejsza. Za ten sprzęt będziecie musieli wyłożyć 49,99 dolarów, czyli jakieś 195 złotych. Produkt jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych.

Za dużo mniejsze pieniądze kupicie bez problemu większy powerbank znanej marki, również z szybkim ładowaniem. Tylko nie będziecie mogli pograć na nim w takie klasyki, a to dla wielu może być bezcenne.

Źródło: peepsquare.com via technogadzet.pl