Nebia by Moen to bardzo ekologiczny prysznic

Nebia by Moen
Nebia by Moen, fot. Kickstarter.com

Prysznic powinien być oszczędny, dobrze wyglądający, nie za drogi oraz skuteczny. Wszystkie te warunki zdaje się spełniać nowa słuchawka Nebia, która została stworzona przy współpracy z firmą Moen.

Na początku tego roku stworzyłem ankietę, w której zapytałem Was o trendy na rynku smart home. Na drugim miejscu, zaraz o cenie, znalazła się ekologia, co nie było dla mnie specjalnym zaskoczeniem. Segregowanie śmieci czy ograniczanie użycia plastiku to tylko niektóre ze sposobów, żeby dołożyć cegiełkę do czystszej planety. Kolejnym jest oszczędzanie wody i tutaj pojawia się dzisiejszy bohater – Nebia by Moen.

Nebia by Moen to nowy projekt na Kickstarterze, ale od firmy która już dobrze zna tę platformę, ponieważ swoje wcześniejsze sprzęty również finansowała w taki sposób. Tym razem jednak Nebia nawiązała współpracę z Moen, czyli dużo bardziej doświadczonym graczem na tym rynku. Dzięki temu mariażowi powstał nowy prysznic, który zebrał już ponad 1,2 mln dolarów (z potrzebnych 150 tysięcy), mimo tego, że do końca pozostało jeszcze 32 dni.

Nebia by Moen
Nebia by Moen, fot. Kickstarter.com

Trzecia odsłona sprzętu tego producenta ma – jak informują twórcy – dwa główne założenia. Pierwszym jest zamiana zwykłej kąpieli w prawdziwy rytuał. Dzięki połączeniu dużo mniejszych kropli i odpowiedniego ciśnienia, ma dawać odczucia zbliżone do spa, a przy okazji zapewniać dużą moc. Patrząc na filmy i zdjęcia promocyjne, jestem w stanie uwierzyć w zapewniania twórców, ponieważ zamiast regularnego strumienia wody, jest kilka dysz wypuszczających coś na kształt mgiełki.

Głowica jest ta skonstruowana, że krople są kilkukrotnie mniejsze niż w standardowych rozwiązaniach. Nebia twierdzi, że dzięki takiej budowie, pokrycie naszego ciała przez wodę jest blisko dwukrotnie lepsze niż w przypadku zwykłego prysznica.

Nebia by Moen
Nebia by Moen, fot. Kickstarter.com

Drugim z istotnym elementów jest oszczędność wody na poziomie nawet 45 procent, względem standardowego rozwiązania. Twórcy informują, że Nebia by Moen w ciągu 18 minut (bez dodatkowej słuchawki) zużyje taką samą ilość wody jak zwykły prysznic w ciągu 10 minut.

Ponadto sprzęt ten wymaga 41 procent mniej energii do podgrzania wody. Nie trudno policzyć, że oszczędności w skali roku mogą być spore. Według producenta, dzięki ich produktom zaoszczędzono na świecie już prawie 500 milionów litrów wody.

Wiele osób może w tym momencie przypomnieć sobie pierwsze prysznice tej firmy, które kosztowały 500 dolarów, przez co ich zakup był sporym wydatkiem. Firma pomyślała również o tym i na Kickstarterze nowy produkt można nabyć już za 160 dolarów (620 złotych), a wariant z dodatkową słuchawką to koszt 200 dolarów (780 złotych).  Nebia by Moen będzie dostępny w trzech wykończeniach: matowym czarnym, chromowanym białym oraz Spot Resist Nickel (złotym ze specjalnym rozwiązaniem zapobiegającym zabrudzeniom).

Nebia by Moen ma być łatwy w montażu, a głównym prysznicem będzie można bez problemu sterować w poziomie oraz pionie. Produkt ten ma być dostępny już w marcu tego roku (wersja z dodatkową słuchawka w maju).

Źródło: kickstarter.com