Piekarnik BEKO z czyszczeniem parą? Oto on!

Beko BIE25300X fot. freepik
Beko BIE25300X fot. freepik

Z pewnością każdy z nas posiada w domu piekarnik, no bo jak tu bez niego przeżyć? W sklepach znajdziemy wiele różnych ciekawych modeli, które z pewnością są warte zainteresowania. Dziś przedstawimy Wam urządzenie od BEKO, które posiada kilka ciekawych funkcji.

Beko BIE25300X, bo on nim mowa, to urządzenie, na które z pewnością zwrócą uwagę osoby z problemami szybko brudzącego się piekarnika. Producent słusznie założy, że podczas przygotowywania dań piekarnik może się szybko pobrudzić, dlatego postanowił zaimplementować funkcję czyszczenia parowego. Pomaga ona zmiękczyć zabrudzenia i tłuste plamy, dzięki czemu ich usuwanie staje się łatwiejsze.

Czyszczenie parą wodną

Cały proces polega na wlaniu do głębokiej blachy 400 ml wody i wybraniu programu SimplySteam. Urządzenie nagrzewa się wtedy do 200℃ i generuję parę wodną. Procedura ta zajmuje 25 minut. Po niej możemy łatwo i przyjemnie usunąć zanieczyszczenia bez potrzeby używania środków chemicznych. Dla osób, które stronią od używania chemii przemysłowej w pobliżu miejsc, gdzie często przygotowujemy sobie posiłki, świetna sprawa.

Łatwość w czyszczeniu

Powierzchnia piekarnia została pokryta specjalną tworzywem o zwiększonej odporności na brud i tłuszcz, dlatego mniejsze zabrudzenia nie będą stanowić większego problemu. W dodatku drzwi wykonane są z pełnego szkła, co z pewnością można zaliczyć na plus. Warto wspomnieć, że w niektórych modelach jest również możliwość całkowitego wyjęcia wewnętrznej szyby. Jeśli komuś zależy na takim urozmaiceniu, dobrze wiedzieć, że BEKO umożliwia tak daleko idącą ingerencję w piekarnik.

Zobaczcie, co potrafi odkurzacz pionowy od Beko

Do obsługi tego sprzętu posłuży nam intuicyjny wyświetlacz wraz z ergonomicznymi pokrętłami, więc możemy zapomnieć o ścierających się napisach i problemie z ustawieniem odpowiedniej temperatury. Ekran sprawia wrażenie bardzo czytelnego. Byłbym też spokojny o intensywność podświetlenia nawet wtedy, gdy na piekarnik zaczną padać promienie słońca. Ile kosztuje Beko BIE25300X? Nie aż tak wiele, jak można było by się spodziewać. Producent życzy sobie kwoty zbliżonej do 850 złotych, co należy uznać za całkiem niezłą okazję.

Beko BIE25300X for. BEKO
Beko BIE25300X for. BEKO

Poniżej kilka dodatkowo przydanych informacji na temat tego modelu:

  • Termoobieg: tak,
  • Tryb Grill: tak,
  • Ilość warstw pełnego szkła w drzwiach: 2,
  • Sterowanie: elektroniczne,
  • Pokrętła chowane: tak,
  • Klasa efektywności energetycznej: A,
  • Pojemność w litrach: 71,
  • Wymiary:
Wymiary
Wysokość: 59.5 cm
Szerokość: 59.4 cm
Głębokość: 56.7 cm
Wymiary wnęki (Wysokość/Szerokość/Głębokość: 56/55/60 cm

Źródło: BEKO opr. własne