Drukarka, która zmieści się do kieszeni? Z HP to możliwe

HP Sprocket 200, fot: producenta

Żyjemy w czasach, kiedy zdecydowana większość treści wyświetlana jest w formie elektronicznej: na przykład na ekranach naszych smartfonów, laptopów czy telewizorów. Jeśli – tak jak ja – jesteście fanami retro, to przyjrzyjcie się możliwościom, jakie oferują kieszonkowe drukarki od HP.

Zawsze chciałem połączyć magię świetnej jakości zdjęć, jaką zapewnia smartfon z urokiem, jaki miał w sobie Polaroid. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić sobie urządzenie, którego model działania jest podobny, jednak czasem przed wydrukiem lubię odrobinę podkręcić swoje zdjęcie, na przykład w Snapseedzie czy innej tego typu aplikacji. No dobrze, a jak następnie wydrukować tę fotkę? Z pomocą przychodzi HP Sprocket 200.

HP Sprocket 200 – poręczna drukarka dla mobilnych

Urządzenie z logo HP bez trudu zmieści się zarówno w kieszeni, jak i w plecaku czy damskiej torebce. Ma ono zaledwie 80 mm szerokości, 25 mm wysokości i 117,5 mm głębokości. Waży tyle, co smartfon. Precyzując, 172 gramy. Taki ciężar raczej można dość łatwo zaakceptować. Drukarka wspiera technologię termosublimacyjną, więc o trwałość fotek można być spokojnym. HP deklaruje, że na wydruk jednego zdjęcia HP Sprocket 200 potrzebuje do 40 sekund, a wydruk ma maksymalną rozdzielczość wynoszącą 313 x 400 dpi.

HP Sprocket 200, fot: producenta

Sprzęt można określić mianem bardzo prostego w obsłudze. Musimy zainstalować aplikację Sprocket, którą można pobrać zarówno na Androida (kompatybilność od wersji 4.4 wzwyż) jak i na smartfony od Apple (iOS 8.0 i nowsze). Na froncie mamy kilka ikon, które informują nas o bieżącym statusie drukarki. Urządzenie ma 64 MB pamięci wbudowanej i – niestety – nie można tej ilości rozbudować przez slot microSD. Oznacza to, że kolejne fotki musimy wysyłać przez aplikację, z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej Bluetooth.

Oto Ember Mug² – kubek sterowany smartfonem

HP świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że jest to raczej akcesorium, ciekawy gadżet, który skierowany jest do osób młodych. Podejrzewam, że to właśnie z myślą o nich, dodano możliwość połączenia apki z naszymi kontami w mediach społecznościowych. Możemy też skorzystać z kilku filtrów oraz zestawów ikon i czcionek, aby dodać naszym zdjęciom nieco więcej charakteru. Sprocket 200 wykorzystuje papier HP ZINK. Jeśli zdecydujecie się nabyć akcesorium w ofercie sieci X-kom, to za darmo dostaniecie taki papier o wartości 39 złotych. Trzeba się spieszyć, bowiem promocja trwa tylko do końca tego roku.

Kończąc, warto docenić dość niską, przystępną cenę. HP Sprocket 200 można kupić już za 429 złotych w X-komie. To bardzo dobra oferta, bowiem wcześniej urządzenie było droższe aż o 70 złotych. Dla osób, które chcą czasem wydrukować zdjęcie wykonane swoim smartfonem, świetna sprawa. Pamięć urządzenia może ulec zniszczeniu, fotkę z chmury danych możemy niechcący skasować, a papierowa wersja może zostać z nami na lata 🙂

źródło: własne, w oparciu o ofertę X-kom
Exit mobile version