Fresher Techs – ciekawa technologia od Haiera

fot. producent

Co kojarzy Wam się najbardziej z pomieszczeniem, takim jak kuchnia? Zazwyczaj jest to kuchenka, lodówka, zmywarka, czyli ogólnie rzecz ujmując urządzenia elektroniczne, których na rynku jest zaskakująco dużo. Na tym polu trudno producentom znaleźć dla siebie jakąś wąską niszę. Ciekawą próbę wyjścia z impasu podjął Haier.

Mowa o technologii Fresher Techs, która dostępna jest w lodówkach Haier. Została ona opracowana w opracowaniu o potrzebę dłuższego utrzymywania smaku i świeżości przechowywanych produktów. Co warto podkreślić, działa ona we wszystkich obszarach chłodziarki. Powinna też zapewnić zwiększoną troskę o higienę. Filtry Fresher powinny też – zgodnie z deklaracją producenta – zapewnić długą żywotność pozostawionych w lodówce na przykład owoców czy warzyw.

Haier przedstawia nowe pralki z serii 39

Haier chwali się też autorską technologią antybakteryjną ABT, która wykorzystuje światło ultrafioletowe do zapobiegania rozwojowi bakterii w powietrzu krążącym w chłodziarce. Dzięki cyrkulacji czystego powietrza produkty zachowują swój aromat i wartości odżywcze. Na pokładzie lodówek od tego producenta nie zabrakło stref Fresher Zone, które zostały stworzone, by zapewnić sprzyjające warunki dla wybranych grup produktów. Tutaj pozwolę sobie zacytować producenta:

 • MyZone to uniwersalna komora, która umożliwia użytkownikom łatwe przełączanie pomiędzy

  fot. producent

  pięcioma różnymi ustawieniami temperatury od -3°C do +5°C, w zależności od tego, jakie produkty żywnościowe mają w niej być przechowywane. Dostępne są opcje: Owoce i warzywa, Owoce morza, Rozmrażanie, Szybkie chłodzenie lub Chłodzenie 0°C. Chcesz szybko uzyskać zimny napój? Dzięki funkcji Instant Cool Zone Możesz schłodzić swoje ulubione napoje w zaledwie 20 minut. Po prostu za pomocą cyfrowego ekranu dotykowego wybierz program i gotowe.

 • Humidity Zone zapewnia, że owoce i warzywa przechowane są w optymalnej dla nich wilgotności wynoszącej 90%, oraz dba o odpowiednią cyrkulację chłodnego powietrza. Ta innowacja spod znaku Fresher Tech® nie tylko przedłuża przydatność do spożycia owoców i warzyw, ale także pozwala zatrzymać w nich aromaty i składniki odżywcze.

 • Strefa Dry Zoneto idealne miejsce do przechowywania mięsa, ryb, nabiału lub produktów delikatesowych. Dzięki zastosowaniu technologii Fresher Techs poziom wilgotności w komorze jest utrzymywany stale poniżej 45%, zapewniając optymalne warunki do dłuższego przechowywania tego rodzaju żywności.

 • Strefa Switch Zone daje możliwość swobodnego przełączania pomiędzy chłodzeniem a zamrażaniem w tej samej przestrzeni, w zależności od potrzeb. Za pomocą cyfrowego wyświetlacza dotykowego można zmienić ustawienie temperatury w zakresie od -18°C do +5°C, w zależności od tego, czy potrzebna jest większa przestrzeń do zamrażania, czy do chłodzenia.

Oprócz nich nie zabrakło również Fresher Shild, czyli usuwania szronu w ciągły, automatyczny sposób. Jest też Fresher Pad – aluminiowa taca umożliwiająca bardzo szybkie i głębokie zamrażanie produktów spożywczych. Dodatkowo mamy tutaj czujnik do monitorowania temperatury i zapewnienia zimnego powietrza do miejsca, w których jest to potrzebne.

Cena i dostępność

Lodówki firmy Haier dostępne są już w sklepie internetowym Electro.pl i sieci Media Expert. Ich ceny przedstawiają się następująco:

 • HAIER A3FE737CMJ  – od 2 599,99 zł
 • HAIER HRF-521DN6  – od 2 799,99 zł
 • HAIER HB16FFGBAAA – od 3 599 zł
 • HAIER HB18FGSAAA (Multidoor) – od 5 999 zł

Źródło: informacja prasowa, opr. własne