Honor 20 Lite w promocji

Honor 20 Lite promocja
Fot: producenta

Nie samymi flagowcami człowiek żyje. Zwykle kosztują one sporo pieniędzy, dlatego część konsumentów zerka ku tańszym smartfonom ze średniej półki cenowej. A tak się fajnie składa, że na horyzoncie widać niezłą okazję.

Honor 20 Lite – specyfikacja techniczna

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest właśnie ten smartfon. Już na początku warto poinformować Was o tym, że wspiera on usługi Google (GMS). Mimo upływu czasu, specyfikacja wciąż jest całkiem ciekawa. Ekran ma przekątną 6,21 cala (Full HD+), konstrukcję napędza Kirin 710 i 4 GB pamięci RAM, a na pliki mamy tutaj 128 GB.  Urządzenie wykorzystuje hybrydowy slot Dual SIM. Oznacza to, że możecie korzystać z karty SIM oraz karty na pliki lub zrezygnować z tej karty i zamontować tam na przykład kartę SIM z pracy.

Aparat główny to radzący sobie poprawnie zestaw 24 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (szeroki kąt) + 2 Mpix w roli kamery do głębi. Miłośnicy selfie będą wniebowzięci. 32 Mpix w dość dyskretnym notchu. Akumulator ma pojemność 3400 mAh, a po stronie zalet wypada wskazać też na port słuchawkowy 3,5 mm. Jak na tę półkę cenową, pozytywnie zaskakuje też obecność modułu NFC, dzięki czemu smartfon pozwala na realizowanie transakcji bezgotówkowych, na przykład przez Google Pay lub aplikację Waszego banku.

Znamy ceny Honora 30 Pro+ i Pro. Jest dobrze

Honor 20 Lite – promocja

Warto rozpocząć od tego, że cena smartfona zwykle ociera się o około 800 złotych. Na tym tle postanowiła się wyróżnić sieć Euro RTV AGD, gdzie rzeczony telefon można kupić za 699 złotych, czyli o stówę taniej niż zwykle. Nie jest to obniżka, która sprawiłaby, że szczęka z wrażenia zatrzymałaby się na podłodze, jednak stanowi ona realny spadek ceny o 12%. To całkiem sporo. W tej cenie dostajemy urządzenie, które wyróżnia się wieloma dobrymi rozwiązaniami technicznymi.

Oczywiście, nie jest to i nigdy nie będzie telefon najwyższych lotów, jednak gdybym poszukiwał dla siebie lub osoby z rodziny niezłego smartfona z NFC, który nie wydrenuje portfela do cna, na pewno umieściłbym to urządzenie na swojej liście. Po stronie pozytywów wskazałbym na świetny design, całkiem dobry aparat oraz przytoczony już wcześniej moduł NFC. Oczywiście, Kirin 710 nie jest władcą benchmarków, ale w tej cenie chyba nikt by na to nie liczył, prawda? 😉

źródło: RTV Euro AGD, opracowanie własne