Honor Play 9A – wycieka specyfikacja techniczna!

smartfon honor play
Fot: Producenta

Urządzenia od firmy-córki Huawei, Honor, cieszą się w Polsce sporym zainteresowaniem. Sam znam wiele osób, które zaufały urządzeniom tej firmy i są z nich bardzo zadowolone. Czy do tego grona dołączy niebawem Honor Play 9A?

Honor Play 9A – specyfikacja techniczna

Należy rozpocząć od tego, że za przeciekiem stoi Ishan Agarwal, który wielokrotnie pokazywał się branży jako osoba, która wrzuca tylko wiarygodne dane, które później znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Można więc być niemal pewnym tego, że i tym razem specyfikacja techniczna sprzętu będzie pokrywała się z tym, co za jakiś czas ogłosi producent. Pozytywnym akcentem dla wszystkich miłośników plotek jest też to, że dostajemy wizualizacje sprzętu. Słowem – Honor Play 9A został niemal obdarty z tajemnic 😉

Ekran ma mieć przekątną 6,3 cala. Spodziewamy się, że firma zdecyduje się na rozdzielczość HD+ a sam wyświetlacz będzie wykonany w technologii IPS. Uwagę zwraca dyskretna łezka, w której Honor ulokuje kamerkę do zdjęć selfie, która rzekomo ma mieć 8 Mpix. Tylna ściana urządzenia, to duet 13 Mpix + 2 Mpix. Niestety, na ten moment nie znamy dokładnej specyfikacji matryc, na czele z ich światłosiłą. W bliskim sąsiedztwie aparatu czekać będzie skaner linii papilarnych.

Huawei znalazł rozwiązanie, by móc pobrać kluczowe aplikacje. Oto AppSearch

Jeśli plotka się potwierdzi, Honor Play 9A będzie pracować pod kontrolą procesora od MediaTek. Precyzując, Helio P35. Mają towarzyszyć mu 4 GB pamięci RAM i 64/128 GB na dane użytkownika. Urządzenie dostanie Androida 10 wraz z nakładką Magic UI 3.0. Jest niemal pewnym, że nie będzie ono miało preinstalowanych usług od Google. Jak obejść ten problem? O tym możecie przeczytać w tym wpisie. 

Honor Play 9A
Fot za: Ishan Agarwal

Akumulator kusi imponującą pojemnością 5000 mAh, jednak zabranie tu znanego z droższych urządzeń firmy, szybkiego ładowania. Trudno bowiem uznać za takie ładowanie 10-W, prawda? Honor Play 9A ma mierzyć 159,07 x 74,06 x 9,04 milimetra przy wadze wynoszącej 185 gramów. Telefon będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: zielonej, niebieskiej oraz czarnej. W chwili obecnej nie znamy sugerowanych cen, tak samo jak nie wiemy, kiedy sprzęt trafi do sprzedaży czy to w Europie czy – patrząc nieco bardziej lokalnie – w Polsce.

źródło: Ishan Agarwal na Twitterze, opracowanie własne ; na zdjęciu głównym: Honor 8A (fot: producenta)