Honor wdroży czujnik temperatury do smartfona?

honor 20 pro
Fot: producenta

Branża mobilna zmienia się w zależności od otaczającego nas świata. W erze pandemii, nikogo nie powinno dziwić to, że producenci smartfonów starają się w jakiś sposób ułatwić nam życie. Ot, choćby takim czujnikiem temperatury wbudowanym w smartfon.

Honor Play 4 Pro a czujnik temperatury

Gdzieś tak między lutym a marcem, gdy wirus z jakim teraz się borykamy, dopiero się rozprzestrzeniał, na wielu lotniskach jedną z obowiązkowych czynności był pomiar temperatur. Niektóre państwa poszły o krok dalej i z pomiaru tej wartości uczyniły jeden z elementów badania, które mogło pomóc we wstępnej diagnostyce. Wydaje mi się, że Honor gra właśnie na tę nutę. Nie znamy jeszcze zasady działania modułu, jednak nie wykluczyłbym takiego scenariusza.

System pomiaru temperatury jaki chce wdrożyć firma składa się z czujnika oraz mechanizmu optomechanicznego, który odpowiada za „wycelowanie” w określony cel, by ustalić jego temperaturę. Obecność układu potwierdzają materiały promocyjne, które zdołały wyciec. Moduł ma znajdować się obok matryc aparatu głównego. Z daleka wygląda jak LIDAR, jaki znamy choćby z kilku urządzeń z logo Apple, jednak wiele wskazuje na to, że jest to nowość, jakiej branża mobilna jeszcze nie widziała.

Oczywiście, pojawiły się też osoby, które próbują studzić emocje i twierdzą, że jest to tylko przebudowany czujnik mapowania 3D, co miałoby być przydatne na przykład podczas mapowania otoczenia w grach trójwymiarowych, jednak nie jest to pewniak. Po prostu chcę Wam tutaj przedstawić wiodące opinie, które pojawiły się w branży, bo… tak naprawdę do końca nie wiemy, czego można się spodziewać i jaki będzie model działania tego układu.

Trzeba spojrzeć na sprawę nieco szerzej. Niby ma to być urządzenie gamingowe, co dość mocno kieruje nas w stronę układu LIDAR. Ale z drugiej strony, na zdjęciu plakatu dość dobrze można rozpoznać charakterystyczny kształt termometru. Da się nawet dostrzec, że pokazana jest na nim temperatura 36,3 stopnia Celsjusza. A może firma w jakiś innowacyjny sposób połączyła oba te rozwiązania w jedno?

Wydaje mi się, że – w tej chwili – najlepszą opinią będzie brak jednoznacznej opinii. Poczekajmy na premierę urządzenia lub kolejne plotki o Honorze Play 4 Pro. Pewniakiem natomiast jest to, że telefon zapowiada się niezwykle ciekawie.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Honor 20 Pro