Amerykanie znowu mają lepiej. Oto Samsung Access

samsung galaxy s20 Ultra aparat
Samsung Galaxy S20 Ultra, fot: własne

Promocje partnerów, z którymi współpracują producenci smartfonów, nie są niczym nowym. Samsung już kiedyś organizował takie akcje. O ile pamiętam, posiadacze nowych flagowców dostawali dostęp do znacznie zwiększonej pojemności konta w OneDrive. Tym razem producent z Korei Południowej idzie o krok dalej.

Samsung Access, czyli więcej za mniej

Nowa usługa została po cichu zaprezentowana na stronie producenta. Co ważne, nie jest to jedynie „odnowiony” program sprzed roku czy dwóch lat, ale zupełnie inny – i chyba jednak lepszy – produkt. Model działania jest całkiem ciekawy. Na przykład, jeśli użytkownik decyduje się płacić za korzystanie z telefonu 30 dolarów miesięcznie przez rok, to później może nabyć nowe urządzenie w niższej cenie. Można powiedzieć, że to jakby leasing na telefon.

Producent oferuje też usługę o nazwie Upgrade Program. Jest to plan abonamentowy, który w domyślnej wersji Samsung Access daje dostęp do pakietu Microsoft 365, który daje aż 1 TB na dane w OneDrive, a także pełen dostęp do Worda, Excela, Powerpointa, Skype’a oraz usługi MS Teams. Firma daje możliwość poszerzenia usługi o kolejną (oczywiście płatną) funkcję – pakiet ubezpieczeniowy. W razie uszkodzenia telefonu, można go wymienić lub naprawić za 99 dolarów. Taki zabieg można wykonać maksymalnie trzy razy w roku.

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Na ten moment usługa jest dostępna tylko dla flagowców z serii S20. Podstawowy pakiet kosztuje 37 dolarów dla Samsunga Galaxy S20, 42 dla S20+ i 48 zielonych dla S20 Ultra. Dziwi mnie taka konstrukcja. Logika podpowiada, że posiadacze najdroższego z flagowców powinni płacić najmniej, a tu taka dziwna niespodzianka. Usługa jest dostępna na ograniczonej ilości rynków, jednak wydaje się dość prawdopodobne, że Samsung niebawem udostępni ją nieco szerzej.

Nie ukrywam, że dziwi mnie ograniczona dostępność Samsung Access. Prosta matematyka podpowiada, że w Stanach Zjednoczonych numerem jeden jest Apple. Mówiąc w pełni szczerze, ten stan rzeczy raczej się nie zmieni, a mimo tego, firma z Korei Południowej pompuje właśnie w ten rynek kolejną ciekawą akcję. U nas, w Polsce, produkty tej firmy to dla wielu osób synonim wysokiej jakości, a – o ile mi wiadomo – do usługi nie mamy dostępu. Trochę to nielogiczne.

źródło: XDA Developers, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy S20 Ultra