Huawei się nie poddaje. Będzie nowy „składak”

składany smartfon huawei
Fot: producenta

Rynek składanych smartfonów miał być wielkim objawieniem. Przygotowania do wypuszczenia tego typu produktu trwały kilka lat. I nagle, stało się. Kilka firm wypuściło swoje składane telefony. Jednak ich cena była tak wysoka, że nie wywalczyły one sobie na rynku dużego udziału. Huawei nie składa broni i zamierza nieco agresywniej powalczyć ceną.

Składany smartfon od Huawei – idzie dobrze wyceniona nowość?

Informacja jest „czymś więcej niż plotką”. Można ją wręcz brać za zapowiedź. Wszystko przez to, że informację ujawnił CEO Display Supply Chain, Ross Young. Powiedział on, że firma pracuje nad smartfonem, który będzie można złożyć do wewnątrz, podobnie jak w Samsungu Galaxy Fold. Ross miał potwierdzić też, że nie jest to jedyna innowacja, nad jaką pracuje jego firma. Żeby było jeszcze ciekawiej, nowy telefon od Huawei ma zadebiutować już w październiku tego roku.

Podejrzewamy też, że urządzenie już w chwili swojego rynkowego debiutu będzie tańsze niż Huawei Mate Xs, który w dniu premiery kosztował 2499 euro (11000 PLN). Niestety, ale prognozowana cena nowego „składaka” od lubianego producenta z Chin jeszcze nie wyciekła. Jeśli jednak firma chce na poważnie włączyć się o walkę pod kątem kryterium cenowego, to obniżka musiałaby być znacząca. Nowa Motorola Razr i Samsung Galaxy Z Flip zawiesiły poprzeczkę dość wysoko.

W zasadzie wypadałoby stwierdzić, że każda cena, która będzie wyższa niż 4-5 tysięcy złotych będzie skutkować tym, że takie urządzenie nie doła przebić się do świadomości wielu osób. Czy tego chcemy czy nie, składane telefony to wciąż wielki eksperyment. Trwają poszukiwania idealnej formy, a producenci głowią się i troją, by ekrany – zwłaszcza w miejscu, gdzie znajduje się zawias – były jak najbardziej wytrzymałe.

Czy Samsung Galaxy Z Flip jest poręczny? (TEST)

Na dziś dzień, gdybym miał do wydania cztery tysiące złotych z małym hakiem, to ani przez moment nie spojrzałbym na ten segment rynku. Wybrałbym sobie tradycyjnego smartfona ze świetnymi podzespołami. Ot, urządzenie, którego technologia wykonania może i nie jest najnowsza, ale dzięki temu jest ono wolne od wszystkich chorób wieku dziecięcego. Przed Huawei – ale i innymi producentami, którzy widzą w „składakach” przyszłość – jeszcze długa droga.

Jestem Wam jeszcze winien informację o tym, że na dziś dzień specyfikacja nowego składanego smartfona od Huawei pozostaje nieznana.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei Mate Xs