Konferencja HDC już niebawem. Co nowego pokaże Huawei?

huawei mate 30 pro ekran
Huawei Mate 30 Pro, fot: własne

Huawei Developer Conference to święto fanów marki oraz firm, które tworzą na jej potrzeby oprogramowanie. W tym roku event będzie trwał między 10 a 12 września. Na jakie innowacje producenta można liczyć?

HDC 2020 – co nowego u Huawei?

W swoim założeniu, Huawei Developer Conference opiera się na informowaniu i zaznajamianiu z rozwiązaniami, które już niebawem zostaną wdrożone do portfolio producenta. Należy tu dodać, że podczas HDC zostaną pokazane zarówno nowości dla programistów, jak i użytkowników, którzy będą się niebawem cieszyć z tych wszystkich funkcji. W tym roku lista nowości, jakie zamierza pokazać firma jest całkiem długa. Dla nas to świetna wiadomość!

Plotka głosi, że największy nacisk zostanie położony na zapowiedź EMUI 11, oprogramowania Harmony OS 2.0 oraz HMS Core 5.0. Oczywiście, nie zabraknie też informacji o 5G, gdzie Huawei czuje się bardzo dobrze i stale umacnia swoją pozycję. Wystąpią m.in. Richard You (dyrektor wykonawczy), Wang Chenglu, Shao Yang czy Wang Yanmin. Można powiedzieć, że na scenie nie zabraknie najważniejszych postaci ze świata Huawei.

Huawei P40 Pro – recenzja po dłuższym czasie

Sporo zdradzają też tematy prelekcji. Lista jest dość długa, więc wymienię Wam tylko te, które w mojej opinii mogą być najciekawsze. Będzie sporo o rozwoju AppGallery, portfelu Huawei (a więc może i płatnościom bezgotówkowym z pominięciem GMS), wsparciu dla internetu rzeczy, sztucznej inteligencji czy rozwojowi map. Firma chce też opowiedzieć o AR oraz VR, aplikacjach zdrowotnych oraz Celii – asystentce Huawei.

Oczywiście, EMUI 11 i Harmony OS 2.0 zgarną najwięcej uwagi mediów, to niemal pewne. Jeśli nie kojarzycie Harmony OS, to podpowiem Wam tylko, że podobno jakiś czas temu był plan, aby to oprogramowanie miało zastąpić Androida. Jest to soft wieloplatformowy, który ma poradzić sobie zarówno na komputerach i laptopach, smartfonach i tabletach jak i telewizorach. Bez wątpienia jest to bardzo ciekawy kierunek, który za jakiś czas może stać się realną alternatywą dla ekosytemu od Google.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei Mate 30 Pro