Nowy miesiąc, nowe aktualizacje u Samsunga

samsung galaxy note 9
Fot: własne

Lubię te pierwsze dni nowego miesiąca, kiedy Samsung wydaje uaktualnienia dla swoich telefonów. Jasne, przeważnie są to zwykłe łatki bezpieczeństwa, jednak czasem zdarzają się prawdziwe perełki i nowe funkcje. Jak jest tym razem?

Samsung Galaxy Note 9 – specyfikacja techniczna

Warto rozpocząć od tego, że od strony formalnej Note 9 to wciąż ex-flagowiec. No, a przynajmniej jeszcze przez kilka miesięcy, do debiutu rodziny Note 20 o której wiemy już całkiem sporo. Jeśli chcecie prześledzić informacje o tegorocznym Notatniku, to zapraszam Was tutaj. Wracając do Note’a 9, wyróżnia się on 6,4 calowym ekranem AMOLED, który wykonano w formacie 18,5:9. Telefon napędza Exynos 9810 z grafiką Mali G72. Na pliki przewidziano 128 GB, a całość wieńczy 6 GB pamięci RAM.

Urządzenie jest hybrydowym Dual SIM-em, na wyposażeniu ma stereofoniczne głośniki zgodne ze standardem Dolby Atmos. Aparat główny to dość wiekowy, ale wciąż dobry duet, na jaki składa się 12 Mpix z mechaniczną zmienną przesłoną f/1.5 lub f/2.5 oraz 12 Mpix teleobiektyw. Kamerka selfie ma 8 Mpix i światło f/1.7. Akumulator oferuje pojemność 4000 mAh, a telefon już od pewnego czasu pracuje pod kontrolą Androida 10. Wcale nie tak dawno temu urządzenie dostało aktualizację One UI do wersji 2.1.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Samsung Galaxy Note 9 – aktualizacja oprogramowania

Nowa łatka dotarła do mnie 31 lipca. Telefon to Note 9 (SM-N960), a nowy soft został oznaczony jako N960FXXS6TF7. Paczka danych zajmuje 112,10 MB, a oprogramowanie wprowadza nowe łatki bezpieczeństwa. Producent wdrożył też kilka nowych poprawek w zakresie wydajności urządzenia. Jako, że telefon od pewnego czasu pracuje na nakładce One UI 2.1, można wyjść z założenia, że są to szeroko rozumiane korekty optymalizacyjne.

Skoro paczka pojawiła się u mnie, na telefonie z niemal dwuletnim stażem, to można wyjść z założenia, że powinna ona być też dostępna dla rodzin S9, S10 i S20, na czele z topowym S20 Ultra, jakiego mieliśmy dla Was przyjemność testować. Tak czy inaczej, cieszy, że producent z Korei Południowej wchodzi w nowy miesiąc z taką intensywnością. Pozostaje mieć nadzieję, że w sofcie wszystko zostało świetnie zoptymalizowane i że nie zawiedzie on oczekiwań użytkowników.

źródło: własne, na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9