Lampa inspirowana neonami Hong Kongu wygląda świetnie

Lampa projekcyjna rodem z Hong Kongu
Lampa projekcyjna rodem z Hong Kongu, fot. lightwithshade.com

Urządzając swój dom, coraz więcej osób szuka inspiracji w dalekich, orientalnych krajach. Gdybyście chcieli urządzić mieszkanie w stylu chińskim, lampa rodem z Hong Kongu byłaby idealnym dopełnieniem całości.

Część z Was może wiedzieć, że mam całkiem sporo do czynienia z językiem chińskim oraz tym krajem. W swoim życiu udało mi się spędzić łącznie prawie dwa lata na Tajwanie oraz w Chinach i jestem przekonany, że jeszcze tam wrócę. Bardzo polubiłem się z tą kulturą i myśląc o swoich czterech kątach, chciałbym mieć kilka chińskich elementów. Na moją listę rzeczy do kupienia wskoczyła właśnie lampa inspirowana neonami z Hong Kongu.

Firma Light with Shade weszła na Kickstartera z lampą projekcyjną, które emituje na ścianach mieszankę chińskim znaków z angielskimi napisami. Zamysł twórców był taki, żeby w jak największym stopniu oddać ducha neonów z Hong Kongu, które były inspiracją dla wielu filmów. Wystarczy zobaczyć chociażby Blade Runner, Ghost in the Shell czy też Chungking Express, żeby poczuć ten klimat. Ja również byłem w Hong Kongu… ale tylko na lotnisku, przez co nie mogłem tego zobaczyć tych starych alei na żywo. Kiedyś nadrobię!

Lampy są w różnych rozmiarach, mają inne wzory i będę dostępna dwa warianty różniące się wykonaniem. Solidniejszy został zrobiony z miedzi, a do wycięcia wzorów wykorzystano laserową technikę CNC. W tańszym z rozwiązań zdecydowano się na szkło akrylowe, ale nadal uzyskuje się równie ciekawe efekty. Wszystkie lampy można zarówno postawić, jak i zawiesić. Ciekawym smaczkiem jest fakt, że na dole i na górze również jest ciekawy orientalny wzór.

Kampania na Kickstarterze cały czas trwa i zebrano już ponad 5 tysięcy dolarów. Do końca zostało 14 dni i potrzeba jedynie niecałych 4 tysięcy, więc jest duża szansa, że uda się zrealizować projekt. Jeśli chcielibyście go wesprzeć, najtańszy próg, w którym dostanie się lampę to obecnie koszt 45 dolarów, czyli jakiś 175 złotych. Oczywiście wraz z rozmiarem i wykonaniem ta cena wzrasta nawet do 390 dolarów, co daje ponad 1500 złotych. Pierwsze dostawy mają trafić do zainteresowanych już w czerwcu tego roku.

Źródło: kickstarter.com via homecrux.com, lightwithshade.com