Mercusys MS105G i MS108G – tanie gigabitowe switche

Mercusys MS105G
Mercusys MS105G, fot. Mercusys

Dla osób chcących małym kosztem rozbudować sieć przewodową w swoim domu, marka Mercusys przygotowała dwa nowe przełączniki: MS105G i MS108G.

Banałem będzie jeśli powiem, że większość osób stawia w domach na sieć bezprzewodową. Pewnym zaskoczeniem dla niektórych może być jednak fakt, że połączenie po kablu RJ45 nadal jest popularne, a często chętniej używane niż Wi-Fi. Internet przewodowy nadal ma kilka zalet, jak chociażby stabilność łącza czy szybkość transferu. Właśnie dlatego marka Mercusys pokazała dwa nowe switche: MS105G i MS108G.

Pierwszy z nich został wyposażony w 5 portów RJ45, w drugim znajdziecie aż 8 portów. Oczywiście wszystkie są gigabitowe (10/100/1000Mb/s) co oznacza, że spokojnie poradzą sobie z prędkościami przesyłanymi przez większość dostawców, nawet sieci światłowodowych. Ponadto przełączniki zostały wyposażone w technologię Green Ethernet, która zmniejsza zużycie prądu aż o 82 procent. Pobór energii jest dostosowany do stanu łącza i długości kabla.

Dla wielu osób najważniejszą funkcją tych switchy będzie instalacja plug and play, co oznacza, że wystarczy podłączyć, żeby działały. Nie trzeba nic instalować czy konfigurować. Ponadto są kompatybilne z telewizorami Ultra HD, drukarkami, kamerami czy oczywiście komputerami. Dla nieco bardziej zaawansowanych dodam, że posiadają one opcje krosowania MDI/MDIX.

Obydwa przełączniki są dość małe, więc bez problemu można znaleźć dla nich miejsce. Ostatnią z zalet jest również cena, która w przypadku mniejszego nie przekracza 60 złotych. Większy został wyceniony na 90 złotych. Dla osób szukających taniego sposobu na rozbudowę swojej sieci, switche Mercusys mogą być ciekawym wyborem. Szczególnie, że to marka TP-Linka, więc stoi za nią spore doświadczenie.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne