Panasonic przekaże 100 oczyszczaczy dla żłobków

Panasonic FVXR35G
Panasonic FVXR35G, Fot. informacja prasowa

Wystartowała akcja MILIONY ODDECHÓW, podczas której Panasonic przekaże do żłobków 100 oczyszczaczy powietrza.

Pisanie o smart home, to nie tylko teksty o lampach z kapusty czy inteligentnych maselniczkach. To również opisywanie akcji jak ta ze specjalną wersją odkurzacza iRobota Roomba i7+ czy ciekawej, a zarazem bardzo potrzebnej inicjatywy Panasonica.

Producent wystartował z akcją MILIONY ODDECHÓW, w której zamierza przekazać do żłobków sto oczyszczaczy powietrza F-VXR35G. Obdarowane będą placówki z Mazowsza, Małopolski i Śląska, a dwa pierwsze urządzenia zostały już przekazane żłobkom w Warszawie. Oczywiście, ideą akcji jest zapewnienie czystego powietrza w miejscach, gdzie przebywają najmłodsi, którzy są najbardziej narażeni za złą jakość powietrza.

Panasonic FVXR35G
Panasonic FVXR35G, Fot. informacja prasowa

Tak o całej akcji wypowiadają się pracownicy obdarowywanych placów:

Każdego dnia robimy wszystko, by kompleksowo zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, które pozostają pod naszą opieką. Bardzo się cieszę, że dzięki akcji MILIONY ODDECHÓW zyskujemy wsparcie w walce o lepszą jakość powietrza. – Gabriela Nowińska, dyrektor żłobka „Senso-ludki”.

Rodzice bardzo doceniają działania skierowane na zapewnienie wysokiej jakości powietrza w naszym żłobku, bo bariery ochronne małych dzieci nie są w pełni rozwinięte, przez co ich podatność na choroby i alergie jest szczególnie wysoka – podkreśla Patrycja Kurczyńska, reprezentująca żłobek „Lula”.

Takie inicjatywy są szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy jakość powietrza regularnie się pogarsza. Zimą dużym problemem jest nasilający się smog, lecz poza tym najmłodsi cały czas narażeni są na wirusy, bakterie, grzyby i alergeny. Model F-VXR35G potrafi usunąć nawet 99,84% zanieczyszczeń oraz pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu.

Czujnik jakości powietrza: jak działa i czy warto go mieć?

Oczyszczacz powietrza Panasonic FVXR35G został wyposażony w technologię nano-e, która neutralizuje bakterie, wirusy i grzyby w naszym otoczeniu. W żłobku niezwykle istotna może być bardzo cicha praca. Wybrany model nie tylko oczyszcza powietrze, ale również nawilża i odświeża powietrze, którym oddychamy.

Takie akcje są świetnie i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Powietrze z roku na roku jest coraz gorsze, więc niedługo większość z nas może chcieć kupić taki oczyszczacz dla siebie.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne