Mikrofalówka nie musi być szarym pudłem

Naścienna mikrofalówka
Naścienna mikrofalówka, fot. Kevin Choi (behance.net)

Mikrofalówki są sprzętami, które skutecznie opierają się zmianom i od lat jest to spore pudło z mnóstwem przycisków lub pokręteł. A gdyby tak podejść do tematu całkowicie inaczej?

Nowoczesna mikrofalówka?

Od kiedy tylko pamiętam, mikrofala była stałym elementem wyposażenia mojego domu. Gdy kilka lat temu się przeprowadzałem, doszedłem do wniosku, że w swoim mieszkaniu również będę potrzebować takiego sprzętu. Poszedłem więc do sklepu i zobaczyłem, że nie ma produktu, który drastycznie różniłby się od dużo starszego modelu. Tak, były wykonane z nieco lepszych materiałów i można je było nabyć w przyjemniejszych dla oka kolorach, ale to nadal spore pudło z masą różnych przycisków. Może wstyd się przyznać, ale przez ponad 2 lata nauczyłem się jedynie uruchamiać podstawowy program i nic więcej.

Właśnie dla takich osób, Kevin Choi zaprojektował swoją mikrofalówkę. Jej największą zaletą jest to, że nie zajmuje dużo miejsca. Można przymocować ją do ściany, a gdy nie jest potrzebna, wystarczy ją złożyć. Oszczędność miejsca względem zwykłego odpowiednika jest ogromna. Nie da się też zaprzeczyć, że wygląda dość interesująco. Oczywiście nie musi pasować do każdej kuchni, ale bez wątpienia jest to ciekawszy dla oka sprzęt nić kanciaste pudło z szybką.

Drugim istotnym elementem tego projektu jest łatwość użytkowania takiej mikrofalówki. Zamiast wspomnianej już masy przycisków i pokręteł mamy panel dotykowy. Na nim można ustawić czas, temperaturę oraz  – opcjonalnie – inne funkcje. W czasach, gdy ekrany dotykowe montowane są niemal wszędzie, jest to właściwe podejście.

Jeśli macie wątpliwości jak używałoby się tego sprzętu, twórca przygotował krótki poradnik. Wystarczy opuścić mikrofalę, włożyć posiłek, zamknąć pokrywę i włączyć.

Naścienna mikrofalówka
Naścienna mikrofalówka, fot. Kevin Choi (behance.net)

Produkt ten jest na razie tylko prototypem, ale zdołał zdobyć już dwie nagrody: IF Student Concept Design Award oraz wyróżnienie Red Dot Concept Design.

Sądzę, że bardzo wiele osób ucieszyłoby się, gdyby ta mikrofalówka trafiła do sklepów. Nie dość, że w mniejszych mieszkaniach jej wymiary mogłyby okazać się niezwykle pomocne, to jeszcze wygląda dużo ciekawiej niż zwykłe urządzenia tego typu. Oby tylko cena nie była tak zniewalająca, jak jej design.

Źródło: yankodesign.com, behance.net via homecrux.com