Nowe budżetowe smartfony od Huawei

huawei y6p
Fot za: HuaweiCentral

Huawei w swoim portfolio posiada wiele ciekawych urządzeń, nie tylko. Jasne, P40 Pro to kawał genialnego sprzętu, ale trzeba też rozwijać półkę niższą. Tutaj wchodzi seria Y, do której dołącza nowy model.

Od dziś w ofercie tego producenta można znaleźć Y6P, który początkowo pojawia się w dość odległej od Polski, Kambodży.

Co znajdziemy na pokładzie nowego smartfona?

Huawei Y6P został wyposażony w 6.3-calowy wyświetlacz, który – co zaskakuje pozytywnie – pracuje w rozdzielczości FullHH Plus. Mamy tu wycięcie, tak zwanego notcha, w postaci łezki, gdzie została umiejscowiona frontowa kamera. Całość jest napędzana przez procesor MediaTek Helio P22 oraz 4 gigabajty pamięci operacyjnej RAM. Na pliki użytkownika przewidziano 64 GB pamięci wewnętrznej. Cieszy, że można ją rozbudować do 512 GB za pomocą karty microSD.

Nowy budżetowiec od Huawei jest wyposażony jest w system trzech kamer: główna matryca to 13 Mpx, druga szerokokątna ma rozdzielczość 5 Mpx, a trzecia to tylko 2 Mpx czujnik głębi. Frontowa kamerka to matryca 8 Mpx. Jak na segment low-end, nie jest to zła optyka, jednak prawdziwym testem będzie jakość wykonywanych fotek, a ta jest – póki co – nieznana.

Huawei Y6P posiada ogniwo o pojemności 5000 mAh, co w połączeniu z takimi podzespołami pozwoli na długi czas pracy na jednym cyklu pracy.

Piękny ruch Huawei. EMUI dostaje certyfikację BSI

Cena nowego modelu wynosi 139 dolarów, czyli około 580 złotych. Jeżeli będzie ona taka sama i u nas, to może on zrobić małe zamieszanie wśród budżetowców. Mimo to należy pamiętać, że próżno szukać tutaj usług Googla, i przesiadka na taki telefon może być małym wyzwaniem.

Oprócz tego modelu pojawić się ma również nieco uboższa wersja Y5P, jednak z odstępnych informacji wiemy tylko, jaką posiadał on będzie specyfikację. Owa procentuje się następująco: ekran – 5.45-cala HD+, procesor – MediaTek Helio P22, RAM+ROM – 2 GB+32 GB (z możliwością rozbudowy do 512 GB), bateria – 3020 mAh, aparat główny – 8 Mpx.

huawei y5p
Fot za: HuaweiCentral

Niestety, ale nie wiemy, czy przedstawione modele pojawią się w naszym kraju, ale z pewnością, gdy pojawi się na ten temat stosowna informacja, przeczytacie o tym na łamach Cododomu.pl.

Źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.