Nowe kuchenki spod znaku LG InstaView ThinQ

Kuchnia często postrzegana jest jako ostoja tradycji w naszych domach. Być może tak jest, choć dotyczy to raczej potraw i sposobu ich przyrządzania, a nie sprzętu AGD który możemy w niej znaleźć – tu już od dawna pełno interesujących nowości.

Firma LG przygotowała na nadchodzący rok 2020 kilka interesujących nowości  w postaci nowych kuchenek elektrycznych i gazowo – elektrycznych LG InstaView ThinQ. Wszystkie modele wyposażone będą w technologię ThinQ i współpracować będą ze smartfonami i innymi hubami Smart Home – dostępne będą na przykład szczegółowe przepisy do potraw i możliwość automatycznego programowania pracy kuchenek na podstawie zaleceń w nich zawartych.

Smart Home od LG rozrasta się bardzo ładnie

Urządzenia od koreańskiego producenta będą łączyć się między innymi z głośnikami wyposażonymi w Amazon Alexa i Asystentem Google. Kuchnie z serii LG InstaView ThinQ będą w stanie raportować swój stan techniczny, wykrywać potencjalne problemy i informować o nich użytkownika z wyprzedzeniem. To świetna sprawa, bowiem wreszcie będziemy mogli zarządzać naszą kuchnią i jej otoczeniem w dużej mierze tylko i wyłącznie poprzez komendy głosowe i aplikację.

Fot: producenta

Poza funkcjami ThinQ ,reszta możliwości nowych kuchenek jest już bardziej typowa: dzięki funkcji Air Fry mamy możliwość pieczenia beztłuszczowego, w czym pomaga True Convection – technologia poprawiająca obieg powietrza wewnątrz komory piekarnika, co zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła. Ten tryb pracy pozwala zrezygnować ze wstępnego nagrzewania piecyka przed umieszczeniem w nim przygotowywanej potrawy.

Fot: producenta

InstaWiev pozwoli z kolei zajrzeć do środka, by sprawdzić jak przebiega przygotowanie posiłku – wystarczy zapukać w szybkę, by kuchenka zapaliła światło wewnątrz (kiedyś to się musieliśmy namęczyć, wciskając zapalający lampkę przycisk na obudowie). Jeśli komuś zależy na czasie, to jest to jedna z tych małych wielkich rzeczy, które na pewno warto pochwalić. No i przy okazji wzrasta nieco nasze bezpieczeństwo. Od samego zapukania w szybkę raczej trudno będzie się poparzyć 😉

Fot: producenta

Po skończonym gotowaniu kuchenkę wypadałoby wyczyścić – pomogą w tym EasyClean i Self Clean – pierwsza z nich umożliwia szybkie usuwanie lekkich zabrudzeń bez użycia detergentów, druga z kolei dzięki użyciu wysokiej temperatury wprost wypala zanieczyszczenia, umożliwiając szybkie doprowadzenie sprzętu do porządku.

Oficjalna premiera nowych urządzeń już 7 stycznia na targach CES 2020. Należy spodziewać się, że wtedy poznamy też cenę sprzętów. Pozostaje mieć nadzieję, że LG nie przeszarżuje z wyceną swojej inteligentnej kuchni.

Źródło: informacja prasowa LG

More Stories
huawei google mobile services
Wgrywanie usług Google na Huawei ostatecznie zablokowane?