Przeźroczysty toster to świetny gadżet do kuchni

Przezroczysty toster
Fot. Amazon

Wybierając jakikolwiek gadżet kuchenny mam nadzieję, że będę mógł przyrządzić coś szybciej lub lepiej, szczególnie że nie jestem specjalnie zdolnym kucharzem. Dlatego sprzętem, który chciałbym kupić jest przezroczysty toster.

Muszę się Wam przyznać, że wstęp idealnie mnie opisuje. Nie jest może tak, że mam dwie lewe ręce i umarłbym z głodu, gdyby nie zamawianie jedzenia, ale zdecydowanie nie jestem specjalnie uzdolniony pod tym względem. Zawsze muszę mieć dokładny przepis, najlepiej z miarkami do ziarenka i czasem co do sekundy. Wcale nie żartuję, ponieważ moim  największym przekleństwem jest to, czy dana potrawa jest już gotowa. Mogę przyrządzić niemal cały obiad, a potem i tak zawołam dziewczynę, żeby oceniła czy mięso jest już w porządku czy potrzebuje jeszcze chwili.

Z przyrządzeniem tostów jest prościej, ale trafienie w punkt nie zawsze bywa łatwe. Nie zliczę ile razy były one nieco za mało chrupiące (a nie chciało mi się ich poprawiać) lub poleżały w tosterze kilka chwil za długo. Może to tylko mój problem, ale wydaje mi się, że znalazłem już na niego rozwiązanie – przezroczysty toster.

Ku mojemu zaskoczeniu, okazało się, że nie jest to pomysł na śmieszny produkt, ale całkiem spora kategoria na Amazonie. Rzućcie chociażby okiem w tych kilku producentów: Dash, Magimix, Cooks Professional czy Daewoo.

Tak, ktoś rzeczywiście pomyślał, że dobrym pomysłem było patrzenie na chleb jak się przypieka. Nie wiem czy to ma właściwości terapeutyczne lub uspokajające, ale dzięki przezroczystym ściankom można ocenić czy tost jest już gotowy. Problem z nietrafieniem w idealną chrupkość spada niemal do zera.

Ceny tych sprzętów zaczynają się od 40 dolarów, a mogą sięgać nawet kilkuset. Różnią się od siebie mocą, funkcjami oraz dodatkami, jak chociażby wyciąganą tacką na okruszki. To jednak nie wszystko, ponieważ jak się okazuje przezroczyste tostery mogą być designerskimi dziełami sztuki. Za przykład niech posłuży produkt firmy Casa Bugatti, który kosztuje prawie 1500 euro!

Toster Casa Bugatti
Fot. Casa Bugatti

Został on wykonany zupełnie inaczej niż standardowe tostery, gdyż w dwóch płytach szklano-ceramicznych są półprzewodniki wytwarzające ciepło. Co ciekawe, nadaj się on do zrobienia nie tylko chleba, ale można w nim przyrządzić także mięso, ryby czy warzywa. Do osiągnięcia temperatury 300 stopni potrzebuje 80 sekund.

Na koniec chciałbym dodać jedną ludową prawdę, która idealnie podsumuje ten tekst. Jeśli coś jest głupie, ale działa, to znaczy, że nie jest głupie!

Źródło: homecrux.com