Honor 10x
Fot: producenta

Nowy Honor 10X ujawniony! Znamy część specyfikacji

Honor, czyli firmacórka Huawei ma swoich zwolenników. Nie ma co się dziwić, bowiem te smartfony zwykle oferują dobre podzespoły za nieduże pieniądze. Czy tą ścieżką podąży nowy Honor X10?

Wszystko to, co dziś o nim wiemy, dostępne jest dzięki chińskim listom certyfikacyjnym MIIT oraz TENAA. Prócz samej specyfikacji dostajemy też i wizualizacje nowego smartfona tego producenta.

Czym wyróżnia się Honor 10X, który finalnie może mieć inną nazwę?

Honor X10 wyposażony zostanie w procesor Kirin 820 5G i 6.63-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 2400 × 1080 px. Niestety, ale nie pojawiła się informacja o pamięci operacyjnej czy wbudowanej, dlatego można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Sam telefon ma mieć rozmiary 163.7 × 76.5 × 8.8 mm, a bateria, jaka w nim się znajdzie, to ogniwo o pojemności 4200 mAh. Będzie ona wspierana szybkim przewodowym ładowaniem do 22.5 W. W dodatku sam procesor zdradza nam, że model ten zagwarantuje łączność 5G, co powoli staje się standardem w nowych urządzeniach.

Honor 20E zmierza do sprzedaży

Odnosząc się do samego wyglądu, przypomina on obecne flagowce, w tym oczywiście i te ze stajni Huwei. Ze zdjęć można również wywnioskować, że urządzenie może mieć skaner linii papilarnych zatopiony w przycisku włączania, jednak jest to tylko i wyłącznie moje spostrzeżenie. Honor X10 ma prawo się podobać, ale o gustach się nie dyskutuje, według starej reguły ile ludzi, tyle opinii. Osobiście bardzo podoba mi się efekt występujący na pleckach smartfona i jestem ciekaw, czy będzie on identyczny (lub lepszy) w rzeczywistości.

Cena i dostępność nieznana

Jeżeli chodzi o jego cenę, to nie jest ona póki co znana. Można oczekiwać, że sprzęt będzie kosztował nieco więcej niż jego poprzednik Honor 9X, czyli około 800-1000 złotych. Po stronie ciekawostek warto przyznać, że producent rzekomo rozważa, by nie nazywać tego modelu 10X, aby uniknąć pomyłek z nadchodzącym Redmi 10X. Standardowo, jeżeli pojawią się kolejne informacje na jego temat, możecie się spodziewać ich na łamach serwisu 😉.

Źródło: gsmarena.com, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Honor 9X


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.

More Stories
xiaomi mi box s opinie
Przystawka do telewizora Xiaomi Mi Box S – Android TV z Netflixem