Honor 20E zmierza do sprzedaży

honor 20e specyfikacja
Fot: producenta

Honor 20E (czyli właściwie 20 Lite) nie jest urządzeniem specjalnie nowym, jednak do tej pory model jego dystrybucji poza Chinami był – delikatnie mówiąc – specyficzny. Wiele wskazuje na to, że już niebawem producent zmieni swoją politykę i wypłynie z tym urządzeniem na szerokie wody.

Honor 20E już w Niemczech, Francji, we Włoszech i w Niderlandach

Jako, że urządzenie nie jest w Polsce jakoś szczególnie rozpoznawalne, pozwólcie, że rozpocznę od specyfikacji technicznej. Ekran ma przekątną 6,21 cala, wykonany jest w formacie 19,5:9 i pracuje w rozdzielczości Full HD+. Sprzęt napędza Kirin 710 z grafiką Mali G51 MP4, któremu towarzyszą 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane użytkownika. Urządzenie debiutowało z Androidem 9 Pie i nakładką EMUI 9.1. Akumulator ma 3400 mAh. Dostępna jest czarna (Midnight Black) oraz niebieska (Phantom Blue) wersja kolorystyczna.

Aktualizacja do EMUI 10.1? Wszystko jest już jasne

Ciekawie wygląda aparat główny. To nieczęsto spotykany zestaw na jaki składa się trio 24 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix + 2 Mpix. Na froncie, w dość dyskretnej łezce odnajdziemy 8 Mpix oczko ze światłem f/2.0. Trudno doczepić się do zaplecza komunikacyjnego. Jest moduł NFC, a Bluetooth 4.2 można jakoś przeboleć.  Pozytywnym akcentem jest też obecność slotów na dwie karty SIM. Dołączona do zestawu ładowarka ma moc 5V.

Honor 20e cena
Fot: producenta

Dość ciekawie wygląda włoska cena urządzenia. Trzeba za nie zapłacić 150 euro, co daje kwotę zbliżoną do 680-700 złotych. Gdyby telefon został wprowadzony do Polski, a jego wycena nie odbiegałaby od tego, czym mogą cieszyć się Włosi, to urządzenie na pewno szybko wspięłoby się w rankingach sprzedaży na dość wysokie miejsca. Ostatecznie, wciąż bardzo często kupujemy kierując się zwłaszcza kryterium cenowym.

Honor zdecydowanie jest w ofensywie. Ich flagowiec 30 Pro+ zajął świetne, drugie miejsce w rankingu DxOMark, plasując się dosłownie o włos za Huawei P40 Pro+ a sama marka znacząco zyskuje na sile w Europie Środkowo-Wschodniej. Wystarczy tu tylko powiedzieć, że Honor Band 5 został bestsellerem sprzedażowym w sąsiednich Czechach, pokonując bardzo mocną w tym segmencie rynku konkurencję. Czy Honor 20E może okazać się być sprzedażowym hitem?

źródło: HiHonor Włochy, opracowanie własne