Potrzebujesz spokoju w pracy zdalnej? Kup namiot!

Namiot do pracy zdalnej
Namiot do pracy zdalnej, fot. sanwa.co.jp via boredpanda.com

Praca zdalna jest bardzo modnym tematem w ostatnich dniach, ale co zrobić jeśli w domu nie ma się warunków i wszystko nas rozprasza? Można rozbić sobie namiot.

Pracuję zdalnie od wielu lat i mogę Wam zdradzić, że przygotowuję o tym serię wpisów. Taki rodzaj aktywności zawodowej ma masę zalet, ale i sporo wad. Jedną z nich są warunki w jakich musimy działać. Zdarzało mi się już pracować mieszkając samemu, jak i z kilkoma osobami. Obecnie wynajmuję kawalerkę i jeden pokój dziele z narzeczoną, która również działa z domu. Taka sytuacja nie jest łatwa i wymaga dużo samodyscypliny oraz odpowiedniego podejścia… albo po prostu namiotu.

W japońskim sklepie można kupić gadżet idealny dla wszystkich osób, które muszą pracować zdalnie, ale za nic nie mogą się skupić. Jest to namiot, który możecie rozłożyć w salonie lub jakimkolwiek innym pokoju. Jego wielkość pozwala na postawienie tam krzesła oraz małego biurka, co powinno wystarczyć do pracy. Oczywiście zmieści się w nim również dorosły człowiek.

Producent reklamuje ten produkt również jako dobre miejsca dla graczy. Co istotne, jego konstrukcja jest na tyle prosta, że budowa swojego stanowiska pracy zajmie Wam tylko chwilę.

Patrząc z mojej perspektywy, byłby to bezużyteczny zakup, gdyż potrzebuję zauważalnie więcej przestrzeni na swoje miejsce pracy, ale dla wielu osób mogłoby się to sprawdzić. Tak, zdaję sobie sprawę jak głupio to wygląda, ale w trudnych warunkach domowych może to być czasem jedyne rozwiązanie. Ponadto jest to produkt przeznaczony na rynek japoński, a tam podejście do pracy wygląda inaczej.

Produkt ten jak już wspomniałem jest do kupienia w japońskim sklepie i kosztuje 7 980 jenów, czyli po przeliczeniu nieco ponad 300 złotych. To może być sporo za kawałek materiału, ale czy to nie śmiesznie mała kwota za odrobinę spokoju?


Obserwuj autora na Instagramie:

Instagram logo
Instagram logo, fot. Instagram

Źródło: sanwa.co.jp via boredpanda.com