Huawei niebawem wyda nową aktualizację dla serii P40?

huawei p40 pro specyfikacja
Fot: producenta

Mówi się, że praca nad oprogramowaniem smartfona nie kończy się nigdy. Huawei zdaje się bardzo dobrze rozumieć te słowa, dlatego już teraz pracuje nad kolejną łatką optymalizującą działanie P-czterdziestek.

Aktualizacje Huawei P40 i P40 Pro?

Tegoroczne nowości od Huawei nie mają lekko. Konkurencja nie śpi, a brak Google Mobile Services wciąż daje się we znaki. Jasne, HMS jest stale rozwijany, jednak wypada przyznać całkowicie szczerze, że do konkurenta, który rządzi i dzieli w Sklepie Play, jeszcze trochę brakuje. Z tego względu, firma stara się szukać dla siebie nisz. Jedną z nich wydaje się być świetna polityka aktualizacji. Huawei niczego nie zepsuł, dlatego kolejne łatki nie są tymi naprawczymi, ale raczej można je określić mianem softu, który dodaje kolejne nowe funkcje.

huawei p40 aktualizacja
Fot: producenta

Pozwólcie, że przypomnę Wam jeszcze o aparacie, jaki mamy w Huawei P40 Pro. Jest na bogato. 50 Mpix (f/1.8) + 40 Mpix (f/1.8) + 12 Mpix (f/2.4). Urządzenie wykorzystuje technologię SuperSensing Zoom ze światłem f/3.4, co pozwala na uzyskanie 5-krotnego zoomu optycznego i 50-krotnego zoomu cyfrowego. Całość wieńczy wbudowany czujnik 3D ToF. Na froncie, w dziurce ulokowanej w obszarze roboczym ekranu, mamy 32 Mpix kamerkę selfie, którą dodatkowo wspiera moduł IR. Prawdziwą perełką jest jednak wsparcie dla rejestracji ISO o wartości 51200. Tryb zwolnionego tempa umożliwi nagranie materiału wideo i dopasowanie jego dynamiki aż do poziomu 7680 klatek na sekundę.

Dobry deal. Huawei Mate 30 Pro taniej o 300 złotych

W tym miejscu docieramy do najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego. Zapewne wielu z Was zastanawia się nad tym, co w tym telefonie można jeszcze poprawiać. Odpowiedź przychodzi prosto z Chin: aparat oraz jakość audio. Niestety, operujemy dość szczątkowymi danymi, bowiem aktualizacja oznaczona jako 10.1.0.123, która ma 247 MB jest na ten moment dostępna w Chinach. Pada tam wzmianka o poprawie natężenia kolorów i postawieniu większego nacisku na ich naturalność. Nie wiemy, co Huawei dokładnie ulepsza w kwestii warstwy audio.

Obserwatorzy branży mobilnej spodziewają się, że nowa łatka już w bliskiej przyszłości wyjdzie poza Chiny i będzie dostępna także i u nas, w Europie. Zakres zmian zapewne będzie taki sam. Pozostaje więc czekać. Miejmy nadzieję, że niezbyt długo 🙂

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne