Odkurzacze Roborock H6 i S6 Pure – debiuty na CES

Roborock S6 Pure, fot: producenta

Targi Consumer Electronic Show 2020 to doskonała okazja do prezentacji nowości z kategorii AGD i to nie tylko z kategorii Smart Home. Okazuje się bowiem, że znany producent inteligentnych robotów sprzątających Roborock ma także dla nas coś bardziej poręcznego, czyli ręczny odkurzacz Roborock H6

Roborock H6

Roborock H6 jest urządzeniem na wskroś nowoczesnym, choć jego koncepcja nie jest niczym nowym.  Sercem nowego odkurzacza jest napęd o mocy 420 W i mocy ssącej 140 W (albo AW, gdyż i tak czasami się oznacza ten parametr). Energii dostarcza akumulator litowo-polimerowy o pojemności 3610 mAh, który powinien zapewnić czas pracy do 90 minut. Urządzenie waży około 1,5 kg bez rury i szczotki. Odkurzacz pracuje w oparciu o układ z cyklonem, dużym zbiornikiem na odpady i pięciowarstwowym, gęstym filtrem HEPA, zapewniającym, że powietrze, które z odkurzacza wylatuje nie zawiera już praktycznie zanieczyszczeń.

fot: Roborock

W komplecie z Roborockiem H6 otrzymamy oczywiście cały komplet akcesoriów. Jest to między innymi stacja dokująca służąca do ładowania i przechowująca bogaty zestaw szczotek (zawierający także elektroszczotkę) oraz rura przedłużająca, która umożliwia wygodne sprzątanie podłóg. Odłączać ją będziemy zapewne tylko w sytuacji gdy będziemy chcieli dostać się z odkurzaczem w miejsca trudno dostępne lub ciasne (np. wnętrza samochodu).

fot: Roborock

Roborock S6 Pure

Razem z Roborockiem H6 debiutuje jego zautomatyzowane uzupełnienie. Roborock S6 Pure jest kolejnym urządzeniem w rodzinie robotów producenta. Ma posiadać komplet funkcji znanych już z obecnie dostępnych modeli, takich jak precyzyjne mapowanie, sensory laserowe, lecz przy bardziej atrakcyjnej cenie, czyniącej urządzenie dostępniejszym. W chwili obecnej mówi się o kwocie zbliżonej do 549 dolarów (2000 złotych), co sytuowałoby ten model pomiędzy modelami S5 i S5 Max.

fot: Roborock

Obie nowości mają być dostępne w sklepach w pierwszym kwartale 2020 roku, choć póki co trudno przewidywać, jak będzie wyglądać ich dostępność i ceny w Polsce. Z całą pewnością warto się będzie tymi urządzeniami zainteresować, bowiem ich możliwości prezentują się więcej niż obiecująco.

Źródło: Android Headlines