Rolety IKEA w końcu ze wsparciem dla Apple HomeKit

FYRTUR
FYRTUR, fot. ikea.com

Jeśli budujecie właśnie swój inteligentny dom i opieracie go na systemie HomeKit powinniście wziąć pod uwagę rolety IKEA. W najnowszej aktualizacji dostały wsparcie dla rozwiązania Apple.

Rolety elektryczne w ofercie sklepu IKEA są już dostępne od jakiegoś czasu, ale do tej pory można było sterować nimi za pomocą pilota lub Google Home. Obiecana była również integracja z Apple HomeKit, ale szwedzka sieć długo nie mogła poradzić sobie z integracją tego rozwiązania. Na szczęście dla wszystkich fanów jabłek, w końcu to się udało.

Jak informuje strona 9to5mac.com, pierwsi użytkownicy rolet z serii FYRTUR dostają już aktualizację, która umożliwia ich kontrolowanie poprzez Apple HomeKit. Co istotne, do poprawnego działania wymagana jest bramka TRÅDFRI.

FYRTUR
FYRTUR, fot. ikea.com

Roletami można sterować zarówno głosem, jak i przez aplikację. Oprócz otwarcia czy zamknięcia, można także je przesunąć o konkretny procent lub „o trochę”. To bez wątpienia jest kluczowa funkcjonalność, ponieważ jak ktoś już położy się wygodnie w łóżku, nie będzie chciał szukać swojego telefonu.

Seria rolet FYRTUR zawsze ma długość 195 centymetrów, ale ich szerokość waha się od 60 do 140 cm. Cenowo kształtuje się to między 499, a 699 złotych. Oczywiście można w aplikacja powiązać je w grupy i sterować kilkoma jednocześnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kontrolować każdą z osobna. W zestawie znajduje się również wymienna bateria oraz ładowarka.

Cechą tej serii rolet jest to, że całkowicie blokują przepuszczanie światła, a przez to mocno zaciemniają pokój. W ofercie dostępna jest również linia KADRILJ, która cechuje się przepuszczaniem światła oraz redukcją refleksów na monitorze czy ekranie. Dostępna jest w takich samych wymiarach, a ceny kształtują się od 399 do 599 złotych.

KADRILJ
KADRILJ, fot. ikea.com

Wybór produktów marki IKEA wydaje się coraz rozsądniejszy, ponieważ nie dość, że są one atrakcyjne cenowo, to jeszcze szwedzka firma mocno będzie skupiać się na produktach smart home w tym roku. Nie bez znaczenia jest również wejście w program Connected Home over IP, którzy zrzesza największych producentów sprzętów do inteligentnego domu.

Nie wiem jak Wy, ale ja z coraz większą ciekawością przyglądam się tym działaniom, ponieważ IKEA ma ogromne szanse, żeby zagościć w moim przyszłym domu.

Źródło: 9to5mac.com via engadget.com