One UI 2.1 dla Note 9 i S9 będzie okrojony?

samsung galaxy note 9 aktualizacja 2020
Fot: Producenta

Aktualizacja One UI 2.1 wprowadza wiele użytecznych rozwiązań, z których już dziś mogą cieszyć się posiadacze smartfonów z serii Galaxy S20, S10 oraz Note 10. Po długim wyczekiwaniu, soft już niebawem trafi na flagowce sprzed dwóch lat. Czy jego funkcjonalność będzie taka sama, jak w nowszych telefonach producenta?

Samsung Galaxy Note 9 w 2020 roku?

Warto zastanowić się nad tym, czy Note 9 to w obecnym roku wciąż dobry wybór. Chciałbym udzielić Wam tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ale pomimo długiego stażu z tym telefonem, nie jestem w stanie tego zrobić. Niby wszystko jest OK, ale po prostu trudno nie dostrzec, że aparat odstaje od nowszych rozwiązań. Czy to Samsunga czy innych producentów. Dobitnie obrazuje to nasz foto-pojedynek Galaxy S20 Ultra z Huawei P40 Pro i Mate 30 Pro.

Przypomnę Wam tylko pokrótce, że Note 9 oferuje 6,4-calowy ekran AMOLED (18,5:9), Exynosa 9810 z grafiką Mali G72, 6 GB RAM i 128 GB na dane użytkownika. Aparat główny to duet 12 Mpix (f/1.5 lub f/2.5)+ 12 Mpix teleobiektyw. Na froncie mamy 8 Mpix moduł selfie. Urządzenie wspiera obsługę dwóch kart SIM, mamy niezłe głośniki stereofoniczne, a akumulator ma pojemność 4000 mAh. Na dziś dzień smartfon pracuje na Androidzie 10 z nakładką One UI 2.0. W tym momencie możemy płynnie przejść do najważniejszej informacji w tym newsie 🙂

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Samsung Galaxy Note 9 One UI 2.1

W sieci pojawiło się sporo plotek związanych z tą aktualizacją. Przez pewien czas zanosiło się na to, że niektóre funkcje mogą nie zostać wdrożone z przyczyn technicznych. Inżynierowie Samsunga rzekomo mieli obawiać się tego, czy dwuletni telefon zdoła uciągnąć oprogramowanie oraz zrobić z niego odpowiedni użytek. Wciąż jestem nieco sceptycznie nastawiony do trybu Pro dla wideo przy takim a nie innym aparacie głównym.

Dobra wiadomość jest taka, że Samsung twierdzi, że urządzenie da sobie z tymi nowościami radę. Informacja pojawiła się na oficjalnych forach firmy w Korei Południowej. Nie zabraknie więc przywołanego wcześniej trybu Pro, Single Take oraz przebudowania (wreszcie!) trybu przybliżania w aparacie. Doczekamy się też Music Share i Quick Share, czyli narzędzi, które pozwolą na jeszcze prostsze dzielenie się swoimi materiałami z bliskimi.

Kończymy dwoma dobrymi wiadomościami: soft ma zadebiutować już w czerwcu, a jako, że otrzyma go Note 9, to jest niemal pewnym, że w takiej samej wersji trafi on do rodziny Galaxy S9 🙂

źródło: Sammobile, opracowanie własne