Posiadacze Mate 20 i Mate 20 Pro – aktualizacja w drodze!

update
Fot: Pixabay

Huawei mocno wyrobił się w zakresie łatek bezpieczeństwa dla swoich telefonów. Jasne, wciąż można wskazać firmy, które dystrybuują aktualizacje nieco szybciej, jednak chiński potentat jest zdecydowanie na dobrej ścieżce. A dziś mogą z tego skorzystać posiadacze Mate’a 20 i 20 Pro.

Huawei Mate 20 Pro – aktualizacja

Spokojnie, weźcie łyka wody. To jeszcze nie jest EMUI 10.1, chociaż tutaj też są dobre informacje, jednak o nich opowiem Wam w dalszych akapitach. Na ten moment są to majowe łatki bezpieczeństwa, które przynoszą optymalizację Huawei Assistant, VoWiFi oraz optymalizacje trybu ładowania baterii, co z kolei ma pomóc w zwiększeniu żywotności ogniwa. Nowa łatka eliminuje 2 błędy krytyczne oraz 22 o wysokim i średnim priorytecie.

Soft został oznaczony jako 10.0.0.223, a jego waga to 128 MB. Nie jest to duża ilość transferu, więc paczka powinna pobrać się Wam całkiem szybko. Na ten moment można potwierdzić wdrożenie softu w kilku rejonach świata, jednak nie bądźcie specjalnie zdziwieni, jeśli Wasze Huawei Mate 20 czy Mate 20 Pro jeszcze nie poinformują Was o możliwości pobrania paczki. W takiej sytuacji poczekajcie dzień czy dwa, a ta powinna do Was dotrzeć. Ostatecznie, lista zmian nie rzuca na kolana 🙂

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Teraz te lepsze wieści 🙂 Stabilne EMUI 10.1 dla tych dwóch telefonów jest już testowane w Chinach. Podobno użytkownicy z Państwa Środka mają otrzymać soft jako oficjalną aktualizację już niebawem. To oznacza, że mniej więcej miesiąc później dotrze on i do nas, do Europy i do Polski. Cały czas czekam na nowe EMUI na Mate 30 Pro, tutaj również nie ma dostępu do stabilnego EMUI 10.1 dla Europy. Jako, że mam to szczęście i na stanie jest też P40 Pro, mogę sobie porównać te dwie wersje nakładki i powiem Wam, że naprawdę, jest na co czekać. Wersja 10.1 działa po prostu lepiej, a na dodatek przynosi kilka użytecznych nowości.

Póki co, łapcie nową wersję zabezpieczeń. A gdy tylko będzie wiadomo coś więcej o dużej aktualizacji oprogramowania, przeczytacie o niej na łamach Cododomu.pl.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne