Samsung Galaxy S10 Lite dostaje One UI 2.1

samsung galaxy s10 lite one ui 2.1 aktualizacja
Fot: producenta

To absolutnie niesamowite, jakie tempo aktualizacji narzucił ostatnio Samsung. Jasne, producent ma pokaźną ilość smartfonów do zaktualizowania, jednak Koreańczykom i tak należy się wiele ciepłych słów. A jakby tego było mało, kolejny telefon już dołącza do listy.

Samsung Galaxy S10 Lite dostaje aktualizację do One UI 2.1 w Europie

Na początku świetna wiadomość. Nowa wersja softu nie pojawiła się w jakimś odległym od nas o tysiące kilometrów państwie w Azji. Oprogramowanie dostają właśnie pierwsi posiadacze smartfonów ze Starego Kontynentu, z Hiszpanii. Nowy soft został oznaczony jako G770FXXU2BTD2 i poza wymienioną już wcześniej nową wersją nakładki wprowadza też świeżutkie łatki bezpieczeństwa z kwietnia, choć oczywiście jest to tylko tło dla One UI 2.1.

Samsung Galaxy S10+ w Polsce już z One UI 2.1

Na ten moment nic nie wskazuje na to, by software był w jakiś sposób okrojony względem tego, co pojawiło się w OTA dla Galaxy S10 i S10 Plus. Mamy ulepszone ikonki Emoji AR, Quick Crop, Quick Share, Music Share oraz szereg zmian w galerii. Wielu użytkowników dyskutuje nad nową klawiaturą. Uspokajam, funkcje odnajdą też w swojej aktualizacji posiadacze S10 Lite. No i wreszcie, najważniejsza z nowości. Tryb Pro dla wideo w aplikacji aparatu. Nie zabrakło go, choć z racji na zastosowanie takiej a nie innej matrycy, o możliwościach edycji czasu otwarcia kontroli migawki można zapomnieć. No, ale to dość oczywiste. Samsung nie wrzucałby funkcji, która po prostu nie miałaby prawa działać, także trudno mieć tutaj do producenta jakiś żal.

Samsung Galaxy S20: te funkcje trafią na S10 i Note 10

Co do aktualizacji One UI 2.1, wiele osób skupia się na tym, czy dostaną ją te „pełnoprawne” flagowce. Informowaliśmy Was o tym, że oprogramowanie pojawiło się dla Galaxy S10 i S10 Plus. Więcej niż oczywistym jest wydanie nakładki w nowej wersji dla flagowych Note’ów sprzed roku. Wydanie oprogramowania w niemal niezmienionej formie dla S10 Lite pozwala założyć, że Note 10 Lite pójdzie w jego ślady. To jak najbardziej pozytywna wiadomość.

W zawieszeniu wciąż żyją posiadacze Note’a 9 i flagowców Samsunga z serii S9. Pojawiło się wiele kontrowersji i na ten moment wciąż spekulujemy, że nakładka w wersji 2.1 niestety nie dotrze na te smartfony. Podkreślam jednak, jest to plotka, więc nadzieja wciąż się tli 😉

źródło: Sammobile, opracowanie własne