Huawei ściga się z Apple i pokazuje swoją kartę płatniczą

karta płatnicza huawei
Fot za: Weibo

Huawei to producent, który nie boi się innowacji. Jeszcze kilka lat temu za nic nie pomyślałbym, że producent wypuści swoją serię laptopów, które będą cieszyć się sporą popularnością, a tu proszę. To nie jedyna innowacja, a najnowszą z nich zdaje się być karta płatnicza.

Oto Huawei Card

Karta została zaprezentowana osobiście przez CEO firmy, Richarda Yu. Odbyło się to podczas lokalnego eventu w Chinach, gdzie firma chwaliła się możliwościami smartfonów z rodziny P40. A te – z naciskiem na P40 Pro – są ogromne. Na ten moment wygląda to w taki sposób, że karta została pokazana światu jakby „od niechcenia”, jednak nie zdziwię się, jeśli za pewien czas będzie to klucz do uzyskania wielu sprzętów Huawei w nieco lepszych cenach.

Huawei card
Fot za: Weibo

Richard Yu zwrócił uwagę na bardzo mocne, cyfrowe zabezpieczenia oraz na pełną kompatybilność z Huawei Pay. Wiemy też, że karta będzie potrafiła działać nawet bez konta w usłudze płatniczej w aplikacji, jednak założenie jest takie, by związać z tą funkcją jak najwięcej użytkowników. Producent współpracował przy tym projekcie z UnionPay. Właśnie ta firma będzie odpowiadać za procedurę przetwarzania płatności. Zgodnie z oczekiwaniami, na pokładzie nie zabrakło też modułu NFC do płatności zbliżeniowych.

Beta EMUI 10.1 zaczyna trafiać na P30 i P30 Pro

Odnosząc tę usługę do konkurencyjnego Apple Pay, należy zwrócić uwagę na zupełnie inny model płatności. Na ten moment bardzo wiele wskazuje na to, że rozwiązanie z Chin będzie generowało roczne opłaty, zupełnie takie, jakie ma zdecydowana większość kart kredytowych. Oczywiście, pojawi się też lubiany przez wielu bonus lojalnościowy. Jeśli dołączycie do usługi, to opłata za pierwszy rok zostanie zniesiona. Nie zabraknie też cashbacku, usług typu premium i bonusów za płacenie Huawei Card na przykład za podróże.

Oczywiście usługa zadebiutuje w Chinach. Nie wiemy, czy firma zdecyduje się na promowanie tego rozwiązania na innych rynkach, wliczając w to Europę. Powiedziałbym, że to dość możliwy scenariusz, bowiem w chwili obecnej producent bardzo mocno promuje u nas swój autorski ekosystem, który zakłada uniezależnienie się od usług Google. Karta Huawei byłaby jego dopełnieniem, dając jednocześnie przewagę nad Apple, które wciąż nie wyszło ze swoją kartą poza Stany Zjednoczone.

źródło: soyacincau, Weibo, opracowanie własne