Pióro Invisi to ideał dla fanów minimalizmu

Invisi
Invisi, fot. Raft Wong (Rcube Design Studio) via yankodesign.com

Minimalizm jest jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat, a pióro kulkowe Invisi zdaje się być jego ucieleśnieniem.

Wiele dostępnych produktów jest tak przyziemnych i mało zauważalnych, że często kompletnie nie zwracamy uwagi na ich wygląd czy możliwości. Moim zdaniem jednym z takich gadżetów jest długopis, którego używamy coraz rzadziej, a jeśli już trafia w nasze ręce to ma po prostu pisać. Nie są to raczej wygórowane wymagania, więc praktycznie każdy spełni swoją rolę.

Tak, i w tej branży są produkty premium, które oprócz podstawowej funkcji, mają być także ozdobą, wyznacznikiem statusu społecznego czy po prostu ładnym gadżetem. Do tej ostatniej grupy zdecydowanie zalicza się pióro kulkowe Invisi, które możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Tak, to po prostu pióro, bez Bluetooth, GPS, monitorowania naszej aktywności czy czegoś takiego. Nie jest to jednak produkt taki sam jak każdy długopis, ponieważ dużą wagą przywiązano do jego wykonania. Zarówno sam produkt, jak i podstawka zostały zrobione z mosiądzu i mają cylindryczny kształt.

Największym zaskoczeniem tego pióra jest sposób jego wyjmowania. Mianowicie, gdy będzie stało prosto, wyjmiemy otwarty długopis gotowy do pisania. Jeśli jednak nieco go przechylimy, po wyciągnięciu będzie zamknięty. Ponadto końcówka jest gwintowana, dzięki czemu można wkręcić w nią karabińczyk, co umożliwia jego łatwe przenoszenie. Z racji swojego wyglądu, może on służyć również jako minimalistyczna ozdoba (naszyjnik lub przypinka do torby), co dla wielu osób może być kluczową wartością.

Celem tego pióra było stworzenie czegoś minimalistycznego oraz eleganckiego. Pod tym względem Invisi jest produktem idealnym, gdyż pozbyto się wszelkich zbędnych elementów. Nie ma tutaj ani żadnego przycisku, ani nawet klipsa pozwalającego przypiąć ten gadżet do zeszytu czy kieszeni.

Na szczęście nie zapomniano o użyteczności, ponieważ do tego produktu pasują różne wkłady i kulki. Co więcej, podstawka jest na tyle ciężka, że może służyć jako przycisk do papieru.

Nie wiem czy taki produkt trafia w Wasze gusta, ale bez wątpienia to pióro jest tak minimalistyczne, jak tylko można.

Źródło: Raft Wong (Rcube Design Studio) via yankodesign.com