Robot kuchenny? Pomyśl o Assistent EKM4000

robot kuchenny electrolux
Fot: producenta

Rynek robotów kuchennych cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakiego robota warto kupić. Dziś mam dla Was ciekawą i – co najważniejsze – sprawdzoną propozycję od Electroluxa.

Robot kuchenny Electrolux

Jakiś czas temu robot kuchenny, jaki był u mnie w domu na wyposażeniu od wielu lat odmówił dalszej współpracy. Sprzęt służył nam wiele lat, a po szybkim przejrzeniu ofert sklepów internetowych, zapadła decyzja, że nie uda nam się znaleźć tego samego egzemplarza. W związku z tym, razem z żoną zdecydowaliśmy, że pora na zupełnie nowy sprzęt. Tak oto, w domu pojawił się robot sprzątający Electrolux Assistent EKM4000.

Chcę w tym miejscu podkreślić, że ten wpis nie jest recenzją. Na tę dopiero przyjdzie czas. Muszę jednak zauważyć, że urządzenie z każdym dniem utwierdza mnie w przekonaniu, że jego zakup był dobrą decyzją. Tym bardziej cieszy mnie, że udało się je kupić w nieco niższej cenie. Nie wiem czy to była zwykła promocja czy w jakiś magiczny sposób mam ją wiązać z koronawirusem, ale fakt jest taki, że trochę złotówek udało się zaoszczędzić 😉

Jakie dobre seriale obejrzeć na Netflixie?

Electrolux Assistent EKM4000 – specyfikacja techniczna

tani robot kuchenny
Fot: producenta

Świetnie sprawdza się w tym robocie kuchennym mocny, bo aż 1000 W silnik. W połączeniu z dziesięcioma różnymi trybami pracy, daje on radę naprawdę świetnie. W skład zestawu wchodzi też trzepaczka, ubijaczka, specjalny hak do wyrabiania ciasta, dwie miski i powłoka ochronna. Urządzenie ma 36 cm wysokości, 37 cm wysokości i 21 cm głębokości. Szkoda, że przewód ma tylko jeden metr, jednak w najgorszym układzie zawsze można poratować się przedłużaczem.

Bajerem, który szczególnie przypadł mi do gustu jest oświetlenie LED. Przyznam, że nie spodziewałem się takiej atrakcji w robocie kuchennym. Zapytacie, na co to komu. Też myślałem, że to tylko taka ciekawostka i nic więcej. Zmieniłem zdanie po pracy z tym urządzeniem wieczorem. Tak się składa, że kuchnia jest u mnie średnio doświetlona. Te lampki LED-owe znacząco ułatwiły cały proces. Nie trzeba było już ślepić, by zobaczyć, czy ciasto ma już odpowiednią konsystencję.

Na ten moment, twierdzę, że były to bardzo rozsądnie wydane pieniądze, które poszły na urządzenie, które powinno wytrzymać szmat czasu. Mimo tego, że nie obchodzę się z tym robotem kuchennym od Electroluxa jak z malowanym jajkiem, po prostu widzę, że jakość tworzyw z jakich powstało urządzenie jest bardzo wysoka. Po wielokrotnym używaniu, nic nie trzeszczy, a wszystkie elementy wymienne trzymają tak samo dobrze, jak po pierwszym wyjęciu z pudełka. Jeśli szukacie solidnego robota kuchennego, mogę zachęcić Was do pomyślenia o Assistent EKM4000 na poważnie.

źródło: własne, w oparciu o stronę producenta