Samsung Galaxy Fold Lite już blisko. Cena kusi

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip, fot. własne

Składane telefony nie miały mocnego wejścia w rynek. Po serii wielu problemów natury technicznej, swoje zrobiła też polityka cenowa. Wciąż są to bardzo drogie urządzenia, które decyduje się kupić niewielu. Czy nowy „składak” od Samsunga zmieni ten trend?

Samsung Galaxy Fold Lite – co o nim wiemy?

Lubiany producent z Korei Południowej podobno ma plan na popularyzację tego typu smartfonów. Kluczowym elementem tego planu jest Galaxy Fold Lite, który ma kosztować zaledwie 900 dolarów, czyli jakieś 3600 złotych. Przypomnijmy, że pełnoprawny Fold debiutował w kwocie zakupu zbliżonej do 1980 USD, a więc był dwukrotnie droższy. Jeśli producentowi uda się zachować wysoką jakość przy tak kuszącej cenie, nie zdziwię się, jeśli urządzenie przebojem weźmie rynek.

Pierwsze plotki sugerowały, że premiera może mieć miejsce już jesienią tego roku. Wiele wskazuje na to, że tak się nie stanie. Owszem, na jesieni zobaczymy nowego składaka – Galaxy Folda 2, jednak wiele wskazuje na to, że Fold Lite pojawi się w sprzedaży dopiero w 2021 roku. Niestety, ale póki co jest o wiele więcej pytań niż odpowiedzi. Nie jesteśmy nawet w stanie podać Wam przybliżonej specyfikacji technicznej urządzenia.

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Samsung od pewnego czasu stale dopracowuje mechanizm otwierania i zamykania ekranu. Producent od samego początku napotykał tutaj na pewne problemy, które wydają się być już opanowane. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdy smartfon z dopiskiem Lite jest po prostu gorszy od pełnoprawnego flagowca i nie inaczej będzie tym razem. Czy to oznacza zastosowanie starszych technologii zawiasu przy ekranie? A może producent ograniczy się do gorszych podzespołów? Pytania można mnożyć.

Nie wiemy, czy firma postawi na ekran z rodziny OLED czy – w ramach oszczędności – pojawi się jakaś inna technologia. Wiemy natomiast, że na dziś dzień, żaden składany smartfon nawet nie zbliża się do tego poziomu cenowego, jaki rzekomo chcą zaoferować Koreańczycy. A jako, że składany smartfon wygląda nowocześnie i przyciąga uwagę, jestem pewien, że wiele osób po prostu kupiłoby takiego składanego budżetowca, licząc się z tym, że może mu być daleko do ideału. W sumie… może to całkiem niezły pomysł na spopularyzowanie tego standardu w świecie?

źródło: Sammobile, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Z Flip