Samsung Galaxy Note 9 z One UI 2.1? Wciąż jest szansa!

samsung galaxy note 9 aktualizacja 2020
Fot: Producenta

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że najnowsze branżowe plotki sugerują, jakoby Galaxy Note 9 nie miał otrzymać nakładki One UI 2 najnowszej wersji. Na szczęście, pojawiło się właśnie światełko w tunelu.

Samsung Galaxy Note 9 jednak z One UI 2.1?

Posiadacze dziewiątego Notatnika – a tak się składa, że jestem w gronie tych szczęśliwców – raczej nie brali pod uwagę tego, że tak solidnie wyposażony telefon może mieć jakiekolwiek problemy z otrzymaniem nakładki producenta w nowej wersji. Jasne, mi też gdzieś tam z tyłu głowy coś podpowiadało, że poczekamy na nią dłużej niż posiadacze Galaxy S10, ale jej obecność na swoim smartfonie brałem wręcz za pewniaka.

Niestety, ostatnie informacje, które dokładnie opisaliśmy Wam w tym wpisie rzuciły na tę aktualizację duży znak zapytania. Źródło wydawało się być wiarygodne, dlatego też nie zdziwię się, jeśli sporo osób uznało, że jest już pozamiatane i pora myśleć albo o zmianie smartfona, albo o zaprzyjaźnieniu się z One UI w obecnej wersji. Na szczęście z Korei Południowej płyną tym razem dobre wieści. Oczywiście, to wciąż plotki, jednak ich źródło określiłbym mianem dość wiarygodnego.

Samsung Galaxy S20: te funkcje trafią na S10 i Note 10

W ostatnich tygodniach moderatorzy oficjalnych grup wsparcia dla Note 9 zostali wręcz zasypani pytaniami o tę aktualizację. Programiści długo milczeli, jednak wreszcie zdecydowali się zabrać głos w sprawie. Na ten moment wygląda to tak, że wciąż trwają dyskusje w zespole co do tego, jakie funkcje z One UI 2.1 można by udostępnić w aktualizacji, która trafiłaby na Samsunga Galaxy Note 9. W grze jest sporo ciekawych opcji, na czele z Trybem Pro dedykowanym dla nagrań wideo. I wydaje mi się, że właśnie to narzędzie może zostać wycięte.

Zdaniem moderatora z zespołu programistów Samsunga, jeśli jakaś funkcja będzie działać płynnie na oprogramowaniu testowym, to zostanie ona zaimplementowana w odpowiednią aktualizację. Jednocześnie technicy Samsunga proszą społeczność o cierpliwość, bowiem dokładne przeanalizowanie wydajności systemu z One UI 2.1 może im zająć trochę czasu. Technicy niby niczego nie obiecują, ale cieszy to, że choćby starają się dostarczyć oprogramowanie na flagowego Notatnika który debiutował zaledwie dwa lata temu.

Los wydania One UI 2.1 dla rodziny Galaxy S9 jest nieznany. Można spekulować, że producent wyda odpowiednie oprogramowanie i dla tych smartfonów, jednak w informacji od działu technicznego, nie pada na ten temat ani jedno zdanie.

źródło: Sammobile, opracowanie własne