Samsung pracuje nad smartfonem z potężnym akumulatorem?

samsung logo
Fot: Pixabay

Pojemne i bardzo wydajne ogniwo akumulatora w nowoczesnym smartfonie to marzenie wielu osób. Kilka firm próbowało, osiągając na tym polu całkiem dobre rezultaty. Wiele wskazuje na to, że Samsung zechce przebić konkurencję.

Smartfon z pojemną baterią

Najnowsze plotki sugerują, że firma z Korei Południowej chce zagrać o całą pulę. O ile 5000 mAh już od pewnego czasu nie jest niczym nadzwyczajnym, o tyle mało można wskazać smartfonów, które chcą przekonać do siebie użytkownika akumulatorem o pojemności wynoszącej aż 7000 mAh. Jest to raczej wartość, której bliżej do świata tabletów, a nie do komórek, które z założenia mają być choćby w miarę lekkie i poręczne. Wystarczy tu dodać, że Samsung Galaxy Tab S6 Lite ma ogniwo o pojemności 7040 mAh.

Do tej pory największą pojemnością ogniwa wśród telefonów z rodziny Galaxy mógł poszczycić się smartfon o pojemności 6000 mAh. Samsung jeszcze bardziej śrubuje wynik, a poza zwiększeniem owej pojemności, jest też całkiem możliwe, że telefon dostanie szybkie 15 W ładowanie. Szkoda, że nie będzie ono trochę szybsze, no ale nie można mieć wszystkiego. Samsung może i zdecydowałby się na choćby 30 W ładowanie, gdyby nie jeden drobny haczyk…

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Haczyk polega na tym, że nie mówimy o telefonie z flagowej rodziny S. Sytuacja nie dotyczy też średniopółkowych smartfonów z serii A. W tym przypadku można liczyć na budżetową „emkę”. Precyzując, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że takie ogniwo dostanie Galaxy M51. Jest dość prawdopodobnym, że będzie to smartfon, który będzie płynnie balansował na granicy między segmentem low-end a niższą półką średnią. Na pewno nie będzie to żaden Galaxy S20 Ultra 🙂

W chwili obecnej nie wiemy o tym urządzeniu zbyt wiele. Nie znamy przekątnej ekranu, podzespołów, aparatów, jakie będą na wyposażeniu ani nawet wagi, choć można spodziewać się, że ta będzie zbliżona do 200 gramów. Wiemy natomiast, że akumulator został już certyfikowany w Chinach, a jego pojemność znamionowa to 6800 mAh. Oznacza to, że na 99% ma pudełku zobaczymy, że ogniwo ma 7000 mAh. Tym samym, będzie to jeden z najpotężniejszych pod kątem baterii telefonów, jakie są na rynku. Czy ta cecha zapewni sukces?

źródło: Sammobile, opracowanie własne