Ostatnimi czasy sporo dzieje się u Samsunga w kwestii aktualizacji oprogramowania. Raz chwalimy producenta za szybkie wdrożenie nowego softu, a innym razem karcimy za rzekome wykluczenie rodziny Note 9 i S9 z ważnej aktualizacji. W tym wpisie będziemy jednak chwalić, choć na dobrą sprawę, Samsung po prostu zrobił swoje.
Aktualizacja Samsunga Galaxy S8
Producent wydał w marcu kilka ważnych uaktualnień. Nowy soft znajdziemy między innymi dla rodzin Galaxy S10 i Note 9, topowych urządzeń z 2018 roku (rodzina Galaxy S9 i Note 9), a teraz przyszedł czas na linię Galaxy S8. Ach, cóż to był za telefon. Spędziłem z nim bardzo dużo czasu, bo miałem go w sumie już od premiery i wciąż stoję na stanowisku, wedle którego był to genialny zakup o wspaniale dobranych gabarytach. Bez trudu obsługiwałem es-ósemkę jedną dłonią.
Tak czy inaczej, firma wciąż pamięta o tym telefonie. Jasne, o dużych aktualizacjach Androida można zapomnieć, jednak producent na szczęście wciąż wywiązuje się z łatek bezpieczeństwa. Wbrew pozorom to ważna rzecz, dlatego też na łamach Cododomu.pl pozwolimy sobie docenić tę praktykę. Żeby było jeszcze ciekawiej, producent wyprzedza kalendarz, bowiem oprogramowanie oznaczone jako G95xFXXS8DTC1 do DTC6 przynosi kwietniowe łatki. A kalendarz wciąż pokazuje, że mamy marzec.
To, co ma szczególne znaczenie dla posiadaczy Samsunga Galaxy S8 to rynki, na których oprogramowanie można już pobrać. Jest całkiem dobrze. A patrząc z perspektywy Polski, świetnie. Software powinni już widzieć mieszkańcy: Francji, Polski, Słowacji, Hiszpanii, Rumunii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Republiki Czeskiej, Grecji, Szwajcarii, Bułgarii, Węgier, a także kraje bałtyckie i nordyckie. Całkiem nieźle.
Niestety, ale złota era aktualizacji dla S8 zmierza już do końca. Nowych – dużych – wersji Androida nie będzie, a urządzenie już wkrótce przejdzie na uaktualnienia w systemie kwartalnym. Wsparcie powinno oficjalnie zakończyć się w 2022 roku. Tak czy inaczej, rzeczona łatka dostępna jest przez OTA i dla polskich użytkowników dotyczy ona telefonów wolnych od brandu operatora, a więc tych, które są przypisane do regionu XEO.
źródło: SamMobile, opracowanie własne