niedz.. lip 21st, 2024

Sony aktualizuje ex-flagowce

sony xperia xz3 aktualizacja
Fot: producenta

Sony jest jedną z tych firm, która nie każe czekać swoim użytkownikom na aktualizację zbyt długo. Oczywiście reguła ta dotyczy zwłaszcza flagowców, jednak te stanowią zdecydowaną część portfolio Japończyków. Nie inaczej jest tym razem.

Aktualizacja do aktualizacji

Warto rozpocząć od pewnego rodzaju ciekawostki. Czasem wśród fanów Sony można usłyszeć, że ten producent szybko aktualizował swoje smartfony zanim stało się to modne. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Kolejnym takim stwierdzeniem jest też to, że Japończycy podczas tej polityki aktualizacji nie popełniali wielu wpadek. Warto jednak pamiętać o tym, że po aktualizacji Xperii XZ2 i XZ3 do Androida 10, urządzenia zaczęły działać nieco gorzej. Wiele wskazuje na to, że nowa łatka ma za zadanie wyeliminować te błędy.

Sony Xperia Pro to pierwszy profesjonalny smartfon?

Użytkownicy ze szczególną nadzieją patrzą ku skanerom linii papilarnych, które na Androidzie 10 zaczęły nieco szwankować. Nowe oprogramowanie, które oznaczono jako 52.1.A.0.672 jest już dostępne do pobrania w Europie. Sony wdrożyło soft dla regionu CE1 i CE2 (a więc i dla Polski), a na dodatek pojawiły się też sprawdzone informacje o zaakceptowaniu pliku dla urządzeń z brandem sieci Play oraz Plus. Jeśli więc kupiliście swoją Xperię właśnie tam, to szansa na otrzymanie uaktualnienia jest bardzo duża.

Poza szeroko rozumianą optymalizacją, mamy też łatki bezpieczeństwa, które są datowane na pierwszego kwietnia. Oby ich jakość nie nawiązywała do prima aprilis 😉 Użytkownicy, którzy pobrali i zainstalowali software docenili wyeliminowanie błędów z GPS-em, mikrofonem oraz jakością warstwy audio. Podobno smartfony zaczęły też działać nieco szybciej, co na pewno warto docenić. Z tego, co przejrzałem popularne grupy i fora dyskusyjne, to zdania odnośnie skanera linii papilarnych są podzielone. Część osób zauważa, że działa on lepiej, a część stwierdza, że tak samo jak wcześniej. Czyżby siła autosugestii? Trudno o udzielenie odpowiedzi na to pytanie.

Tak czy inaczej, wydaje mi się, że bilans plusów z pobrania tego uaktualnienia zdecydowanie przewyższa ewentualne minusy. Jeśli Sony zdarzy się pokpić jakiś temat, to firma później robi co może, by wyjść z takiej sytuacji z twarzą. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja wygląda w dokładnie ten sposób i tym razem.

źródło: XperiaSite, opracowanie własne

Powiązane

Comments are closed.