Sony stworzyło głośnik z pilotem do telewizora

Głośnik z pilotem Sony
Głośnik z pilotem Sony, Fot. 9to5toys.com

Czego brakuje Wam w pilocie do telewizora? Sony twierdzi, że głośnika i odpowiada na tę potrzebę pokazując połączenie tych dwóch produktów.

Obecnie w swoim wynajmowanym mieszkaniu nie mam telewizora. Ani go nie potrzebuję, ani nie mam na niego miejsca, ale wiem, że to się zmieni gdy w końcu przejdę na swoje. Zdaję sobie sprawię, że sam zakup odbiornika to tylko pierwszy wydatek, ponieważ trzeba będzie zadbać również o odpowiednie audio. Wybór na rynku jest spory, ponieważ mogę zainwestować w soundbar, zestaw głośników rozstawionych po pokoju lub… pilota z głośnikiem. Taki pomysł ma Sony.

Japońska firma doszła do wniosku, że audio może być przekazywane również poprzez głośnik przenośny, który użytkownik może mieć blisko siebie. Skoro jednak i tak będzie go mieć przy sobie, niech dostanie on dodatkowe funkcje, jak chociażby sterowanie telewizorem. Jest to możliwe dzięki przyciskom na górze tego produktu. Bez problem będziecie mogli nawigować po kanałach, włączać TV oraz regulować głośność.

Pomysł wydaje się dziwny, ale po krótkim zastanowieniu może mieć odrobinę sensu. Oczywiście nie zakładam, że audio będzie chociażby porównywalne z dobrym soundbarem lub zestawem głośników, ale oglądając film w pojedynkę i nie mając dużego mieszkania, może to być wystarczająca opcja.

Głośnik z pilotem Sony
Głośnik z pilotem Sony, Fot. 9to5toys.com

Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki produkt. Na Amazonie dostępna jest poprzednia wersja tego pilota, która w swoich założeniach niczym się nie różni od nowego sprzętu. Jeśli Sony prezentuje jej odświeżony wariant, oznaczać to musi, że na ten sprzęt znaleźli się chętni.

Warto wiedzieć, że nie jest to głośnik bluetooth. Dźwięk jest do niego przesyłany po sieci Wi-Fi 2,4 GHz. Przez to nie będziecie mogli używać go w pełni zdalnie, ale w domu to rozwiązanie powinno sprawdzić się lepiej, ponieważ można mocno oddalić się od telewizora. W zestawie dołączona będzie stacja ładująca, a po osiągnięciu 100 procent, mocny wystarczy na 13 godzin odtwarzania audio.

Głośnik z pilotem ma być obecnie dostępny jedynie w Japonii i nie wiadomo czy trafi również do Europy. Jego cena ma wynieść około 20 000 jenów, czyli nieco ponad 700 złotych. Trafił on już do pierwszych sklepów Sony w kraju Kwitnącej Wiśni, a od 22 lutego ma być dostępny do zakupu.

Jak już wspomniałem jest to dziwny produkt, ale czy aż taki nieprzydatny?

Źródło: 9to5toys.com