Xiaomi Power Bank 3 zaprezentowany!

W dniu wczorajszym cała uwaga fanów Xiaomi skupiła się na prezentacji nowych flagowców Mi 10 oraz Mi 10 Pro. Mogliście więc pominąć fakt, iż chiński gigant wprowadził na rynek inne urządzenia, jak na przykład Xiaomi Power Bank 3, który może być naprawdę ciekawą propozycją w swoim segmencie. Już śpieszę z wyjaśnieniami dlaczego.

Xiaomi Power Bank 3 to świetnie przemyślany produkt, który sprawnie naładuje każde spośród Twoich urządzeń!

powerbank xiaomi
Fot: producenta

Wspomnianego powerbanka charakteryzuje pojemność 10 000 mAh. Z doświadczenia wiem, że taka ilość energii wystarczy na dwa pełne naładowania przeciętnego smartfona (i jeszcze zostanie jej trochę by go na koniec choć trochę doładować). Godnym odnotowania jest fakt, że Xiaomi Power Bank 3 ładuje urządzenia za pośrednictwem technologii Super Flash Charger. Dzięki temu energia naszych smartfonów bądź akcesoriów może być uzupełniana z maksymalną mocą 50W.

Czas na kilka słów odnośnie samej konstrukcji. Powerbank został wykonany z metalu, dzięki czemu będzie bardzo trwały i odporny na przypadkowe uszkodzenia. Producent wykorzystał też w procesie jego konstruowania elementy ceramiczne. Dzięki wykorzystanym materiałom, Xiaomi Power Bank 3 wygląda na akcesorium z najwyższej półki. Waży przy tym 232 gram.

Co powiecie na powerbank, który jest konsolą?

Producent pokusił się o zastosowanie złącz USB-A oraz USB-C. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mogli jednocześnie ładować dwa urządzenia. Przykładowo do mniej wydajnego portu USB-A możemy podpiąć słuchawki bądź opaskę fitness, natomiast do znacznie szybszego USB-C smartfona, tablet bądź inne urządzenie.

Nowy powerbank z Chin nie należy do najtańszych. Gdy już trafi do sprzedaży w naszym kraju, to przyjdzie nam za niego zapłacić równowartość 36 USD powiększoną o podatki. Można więc założyć, że kręcimy się wokół kwoty zbliżonej do 160 złotych, może nawet trochę więcej. Na razie nie wiadomo, kiedy omawiany produkt pojawi się nad Wisłą. Mam nadzieję, że Xiaomi nie będzie kazało nam czekać zbyt długo!

Źródło: Gizchina