Stabilna beta MIUI 12 trafia na urządzenia od Xiaomi

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro, fot. mi-home.pl

Prawie każdy producent implementuje na swoje smartfony autorskie nakładki. Pozwala to na personalizację Androida pod swoim klientów, aby ci odróżnialni jednego producenta od drugiego nie tylko po wyglądzie smartfonu czy logo. Sasmung ma OneUI, Huawei i Honor mają EMUI, a Xiaomi – MIUI, które właśnie doczekało się aktualizacji.

MIUI w wersji 12 dostanie kolejną odsłonie

Chińska wersja MIUI 12 dostępna była już w kwietniu, zaś jej globalna odsłona nastąpiła w maju. Minęło zaledwie kilka dni czerwca, a producent startuje z dostarczaniem stabilnej wersji oprogramowania na kolejne smartfony. Do urządzeń, które dostaną nową wersję nakładki należą: Xiaomi Mi 9, Mi 9T/9T Pro oraz seria K20. By móc uczestniczyć w beta testach trzeba zarejestrować się do programu Mi Pilot. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na forum Mi Community. Wyjaśnione tam jest napisane, jaką wersję oprogramowania otrzymacie oraz kiedy zostanie ona udostępniona.

Czy 108 Mpix w telefonie Xiaomi Mi 10 ma sens?

Oczywiście nie zaleca się instalacji tej kompilacji na sprzęcie, z którego korzystanie na co dzień. Jest to raczej oczywiste, gdyż nowy software nie jest pozbawiony błędów, jak to beta. Mimo wszystko, producent twierdzi, że powinien on działać całkiem sprawnie, więc jeśli czujecie się na siłach by podjąć wyzwanie, to może warto pobrać paczkę od Xiaomi? Zawsze to jakiś sposób, by przetestować nowości przed innymi.

Za jakiś czas planowane też jest wydanie nowego Androida, więc producent stara się wyrobić się z pełnym wdrożeniem nakładki przed udostępnieniem w pełni stabilnego Androida 11. Cieszy, że aktualizuje on swoje wcześniejsze smartfony w bardzo sprawnym tempie, porównują co do tego, co dostarczane jest w Chinach.

Źródło: gsmarena.com, opracowanie własne; na zdjęciu głównym Xiaomi Mi 10 Pro


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.