Motorola EDGE+ sprawdzona w DxOMark. Jest dobrze

Motorola EDGE+
Fot: producenta

2020 rok pod wieloma względami przejdzie do historii. Dość niespodziewanie, swoją cegiełkę dokłada Motorola. Właśnie w tym roku, po raz pierwszy od długiego czasu, firma wydała flagowego smartfona, który zapowiada się naprawdę ekscytująco. Co ważne, pierwsze testy sugerują, że producent wywiązał się ze swojej roli naprawdę dobrze.

Motorola EDGE+ specyfikacja techniczna

Urządzenie ma ekran o przekątnej 6,67 cala, który wykonany jest w technologii OLED i ma proporcje 19,5:9 pracując przy tym w rozdzielczości Full HD+. Ekran jest bardzo mocno zagięty. Można wręcz stwierdzić, że załamuje się on niemal pod kątem 90 stopni. Jak przystało na flagowca, mamy tu Snapdragona 865 z modułem łączności 5G. Na pokładzie znalazło się 12 GB RAM i aż 256 GB na dane użytkownika. Niestety bez opcji rozbudowy poprzez slot microSD.

Matryca aparatu głównego to zestaw 108 Mpix (f/1.8 z OIS) + 16 Mpix układ z szerokim kątem + 8 Mpix teleobiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym. To dobre parametry. Całość zamyka czujnik 3D ToF, a w roli modułu selfie Motorola przewidziała 25 Mpix kamerkę selfie, która jest ulokowana w dziurce w wyświetlaczu. Bardzo ładnie wygląda akumulator o świetnej pojemności 5000 mAh. EDGE+ wspiera też ładowanie zwrotne, co oznacza, że z użyciem Motoroli można na przykład naładować smartwatcha.

Czy Motorola EDGE+ pojawi się w Polsce?

Jakie zdjęcia wykonuje Motorola EDGE+

Urządzenie zostało przetestowane przez redakcję DxOMark i osiągnęło łączny wynik wynoszący 113 punktów. Co to oznacza? Że do TOP10 trochę zabrakło. Niemniej jednak, telefon znalazł się w tak zaszczytnym gronie, jak OnePlus 7T Pro czy Samsung Galaxy S10. To bardzo dobre urządzenia, których zaplecze fotograficzne zapewnia frajdę wielu użytkownikom na całym świecie. Do liderów zestawienia trochę zabrakło, ale wynik Motki na pewno zaskakuje pozytywnie. Jeśli spojrzeć tylko na zdjęcia, to EDGE+ zakończyła tę część testów z dorobkiem 119 oczek.

motorola edge+ dxomark
Fot: screen ze strony DxOMark

Ekipa testująca była raczej przychylna zoomowi cyfrowemu x3. Jedynym mankamentem w tym trybie pracy są sporadyczne problemy z gubieniem ostrości. DxOMark doceniło szczegółowe odwzorowanie kolorów i trzymanie szumów w ryzach. Po stronie zalet wymieniono też AF. Za materiały wideo Motorola EDGE+ zgarnęła 101 punktów i – co bardzo interesujące – w tej materii bliżej jej do Samsunga Galaxy S20 Ultra i iPhone’a 11 Pro Max niż do zeszłorocznych urządzeń. Podobno wisienką na torcie jest nagrywanie w nocy, które może mierzyć się z najwyżej lokowanym produktem w ofercie Apple, które dotychczas uchodziło za wzór w tym aspekcie.

źródło: DxOMark, opracowanie własne