Szczoteczka, która wyczyści zęby w 20 sekund? Oto Encompass

Fot: producenta

Podejrzewam, że nikogo nie muszę przekonywać co do tego, że mycie zębów to bardzo ważna sprawa. Czasem jednak goni nas czas i wiele osób decyduje się zrezygnować z tego elementu naszej porannej lub wieczornej higieny. A gdyby tak istniała szczoteczka do zębów, której wystarczy 20 sekund na umycie uzębienia?

Nie regulujcie odbiorników. Tak, szczoteczka, która potrzebuje zaledwie 20 sekund, by doprowadzić nasze zęby do czystości, już powstaje. Za projektem stoi dentysta, który twierdzi, że unikalny kształt, zbliżony do litery „J” znacząco zwiększa obszar roboczy, na który realnie oddziałuje urządzenie. Dentysta sugeruje też, że wiele osób, gdy myje zęby, źle trzyma szczoteczkę. Jego rozwiązanie ma eliminować czynnik ludzki.

Urządzenie cechuje się podłużną, zginaną rączką oraz elastycznym kształtem główki. Pozwala to dopasować produkt do kształtu uzębienia użytkownika. Wiadomo, nie ma na świecie dwóch osób z dokładnie takim samym uzębieniem. Patrząc na urządzenie w ten sposób, można wręcz stwierdzić, że jest to jedna z pierwszych na świecie, personalizowanych szczoteczek do zębów. Jeśli zaskoczył Was kształt i deklarowany czas niezbędny do umycia zębów, to poczekajcie na ciąg dalszy.

Magia zaczyna się w chwili, gdy wprawimy urządzenie w ruch. TO zaczyna wibrować z siłą 100 uderzeń na minutę. Ryan Schwartz, pomysłodawca urządzenia deklaruje, że za sprawą wytworzonego ciśnienia, szczoteczka działa jak mini-pompa, dzięki której włosie zaczyna wibrować podczas kontaktu z uzębieniem użytkownika. Może jest to porównanie nieco na wyrost, jednak wydaje mi się, że można porównać model działania szczoteczki do pompki ciśnieniowej.

„Badania pokazują, że tylko jedna na 10 osób szczotkuje poprawnie. Większość ludzi nie szczotkuje uzębienia przez wymagane dwie minuty, stosując odpowiedni kąt włosia i nacisk, aby pokryć włosiem szczoteczki całe uzębienie. Dzięki funkcji encompass 10 na 10 osób będzie odpowiednio myć zęby, ponieważ ta funkcja wykona całą pracę za użytkownika” – Ryan Schwartz, CEO Ryca Inc.

Zanim powiecie, że to tylko zęby, radzę dobrze zważyć te słowa. Najnowsze badania potwierdzają, że nienależyta troska o uzębienie może pośrednio przyczyniać się do zachorowań na choroby serca czy cukrzycę. No i – nie oszukujmy się – dobrze utrzymane uzębienie dodaje nam wielu punktów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Szczoteczka Encompass jest obecnie w trakcie zbiórki środków na Indiegogo. Przewiduje się, że wysyłka zakupionych urządzeń rozpocznie się w maju 2020 roku. Cena ma wynosić 189 dolarów, co daje nam około 733 złote.

źródło: strona producenta, Indiegogo