Tani a dobry ekspres do kawy? Może Electrolux EKF780?

Electrolux Expressionist ekf7800 fot. producenta
Electrolux Expressionist ekf7800 fot. producenta

Zapewne wielu z Was uwielbia, pobudzający napój o pięknie brzmiącej nazwie – kawa. Na rynku można znaleźć poro rodzajów tego naparu, jak i urządzeń, które je przygotują. Od ekspresów manualnych po automatyczne. Z młynkiem i bez. Który z nich wybrać, tak aby jednocześnie nie musieć wydawać dużych kwot? Oto nasza propozycja.

Ekspres do kawy Electrolux EKF780?

Jest to prosty w obsłudze ekspres, który przygotuje dla nas nasz ulubiony napój. Jego działanie opiera się na zaparzaniu zmielonej już wcześniej kawy do odpowiedniego naczynia. Co ważne, owo naczynie jest ono wyciągane, więc nie musimy przelewać naparu do innego dzbanka, tylko prosto to kubka czy filiżanki.

Zintegrowany zbiornik o pojemności 1,6 litra pozwoli na przygotowanie do 12 filiżanek kawy. Miłym akcentem jest obecność filtra PureAdvantage, za którego pomocą woda jest przefiltrowywana,co wzbogaca smak i aromat naparu.

Electrolux Expressionist ekf7800 fot. producenta
Electrolux Expressionist ekf7800 fot. producenta

Wbudowana funkcja Auto-Start 24h pozwala na zaprogramowanie ekspresu w taki sposób, by o danej godzinie przygotował dla nas napój. W mojej opinii to świetna sprawa. Jeśli – na przykład – pracujecie zdalnie lub wiecie, koło której godziny mają przyjść goście, to możecie planować tę czynność z wyprzedzeniem. Ot, oszczędność czasu w czystej formie.

Nie będę specjalnie zdziwiony, jeśli to rozwiązanie znalazłoby sobie wielu entuzjastów w biurach. Wiadomo, rytualna poranna kawka z kolegami i koleżankami z firmy to miła sprawa, jednak nikomu nie chce się pamiętać o jej przygotowaniu. Tryb Auto-Start 24h może nie tyle co rozwiązuje ten problem, ale znacząco upraszcza sprawę.

Wszystko to odbywa się przy pomocy prostych w obsłudze przycisków oraz wyświetlacza LCD. Prócz tego udogodnienia znajdziemy tutaj system AromaStrength, którego zadaniem jest automatyczne dopasowywanie mocy naparu do naszych przyzwyczajeń. Jeśli nie lubicie pić typowej „siekiery” możecie zdecydować się na łagodną, mleczną kawę, która raczej nie spowoduje drastycznego wzrostu stężenia kofeiny w organizmie 😉

Tani ekspres do kawy ze spieniaczem (TOP5)

Cena i dostępność

Nie ma co się rozwodzić. Cena Electroluxa EKF780 jest po prostu świetna. Ekspres można kupić już za 216 złotych, co jest naprawdę dobrą ceną. Zwłaszcza, gdy odniesiemy ją do realnych możliwości, jakie to urządzenie oferuje. Jasne, są ekspresy do kawy, które potrafią więcej, jednak zwykle kosztują one wielokrotność kwoty, jaką wydacie na produkt z logo Electrolux na obudowie. Wydaje mi się, że spełni on oczekiwania wszystkich tych, którz nie chcą wydać sporej ilości pieniędzy, a chcą cieszyć się z posiadania niezłej jakości ekspresu. Tak po prostu 😉

Krótka specyfikacja techniczna

  • Pojemność [l]: 1.65
  • Moc [W]: 1080
  • Obudowa: plastik i stal nierdzewna
  • Przewód [m]: 0,9

Żródło: Electrolux opr. własne