Tegoroczne smartfony z serii Note dostaną lepsze baterie?

samsung galaxy note 10+
Fot: producenta

W zasadzie każdy telefon z rodziny Note od Samsunga, aż do Note’a 9 szczycił się dużą pojemnością akumulatora. Rozbicie serii i stworzenie kilku telefonów z dopiskiem Note w nazwie, zachwiało tym trendem, co niezbyt spodobało się użytkownikom. Na szczęście, według najnowszych informacji, Samsung zamierza w tym roku zmienić swoją politykę.

Samsung Galaxy Note 20 z pojemniejszym akumulatorem?

Należy rozpocząć od tego, że mówimy o plotce, jednak logika zdaje się podpowiadać, że w tej informacji może być sporo prawdy. Warto przypomnieć, że zeszłoroczny Galaxy Note 10 w zwykłej wersji miał akumulator o niedużej pojemności, która wynosiła tylko 3500 mAh. Note 10+ oferował ogniwo o w miarę sensownej pojemności wynoszącej 4300 mAh. Można odnieść wrażenie, że producent w ten prosty sposób chciał zachęcić ludzi do wydania większej ilości pieniędzy i zakupu wersji z plusem w nazwie.

Samsung Galaxy S20: te funkcje trafią na S10 i Note 10

Serwis źródłowy informuje, że w tym roku Samsung zamierza zmienić taktykę. Podobno pojemność ogniwa „zwykłego” Note’a 20 ma przekroczyć 4000 mAh, co dla wielu osób może stanowić pewnego rodzaju wartość psychologiczną. Note 20+ dostanie jeszcze większe ogniwo. Podobno rozważane jest nawet takie, którego pojemność może przekroczyć 5000 mAh, co byłoby rewelacyjnym wynikiem. A jako, że Samsung Galaxy S20 Ultra pokazał, że producent potrafi zaimplementować takie ogniwo, to plotka nabiera tutaj sporo wiarygodności.

Na ten moment sierpniowa data premiery Note’a 20 wciąż jest utrzymana. Wiele wskazuje na to, że do tego czasu rygory i obostrzenia, jakie obecnie dotyczą wielu społeczeństw, zostaną już zniesione i życie będzie toczyć się jak dawniej. A zatem, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby pochwalić się światu nową rodziną Notatników. Pozostaje mieć nadzieję, że producent wsłucha się w głosy użytkowników i faktycznie skupi się na poprawie osiągów akumulatora. Ostatecznie, seria Note zawsze słynęła z bardzo dobrej jakości ogniw.

Galaxy S20 Ultra łapie zielony odcień na ekranie?!

Jeśli w parze z większym akumulatorem pójdą świetne osiągi aparatu głównego, które sprawią, że Samsung powróci w rankingu DxOMark na najwyższe miejsce, to nie zdziwię się, jeśli urządzenie okaże się być sprzedażowym hitem na wielu rynkach.

źródło: GalaxyClub, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 10+