Warto sparować Windowsa z Androidem. Jest to bardzo proste, a daje dużo

logo windows 10 na laptopie
Fot: własne

Wiele osób wykorzystuje w swojej pracy smartfon z Androidem. Ze względu na sporą popularność ekosystemu Windows zarówno w domach, jak i w pracy, często zadajemy sobie pytanie o to, jak zapewnić większą kompatybilność między tymi sprzętami. A wyjaśnia to Microsoft.

Aplikacja YourPhone dla Windows

Jest to autorskie oprogramowanie Microsoftu, które ma wnieść jakość komunikacji smartfona z komputerem czy laptopem na zupełnie nowy poziom. Korzystam z tego trybu i bardzo go sobie chwalę. Powinniście wiedzieć, że jest to aplikacja darmowa, która pojawiła się w aktualiacji October 2018 Update dla Windows 10. Do tej pory komunikacja musiała bazować na aplikacjach firm trzecich, co w wielu sytuacjach bywało po prostu problematyczne. Apka wspiera obsługę wiadomości SMS, daje dostęp do galerii zdjęć czy powiadomień. Wszystko bez kabli i tracenia czasu na zbędne czynności.

Jak działa YourPhone?

Jeśli jesteś użytkownikiem smartfona z Androidem (od wersji 7.0 Nougat), wystarczy, że znajdziesz na swoim komputerze aplikację Twój telefon (możesz ją też pobrać z tej strony) oraz sparujesz urządzenie ze swoim telefonem przez Bluetooth. Następnie po pobraniu aplikacji pomocniczej o nazwie Pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows jesteś gotowy, aby z łatwością korzystać z wszystkich funkcji narzędzia Twój Telefon. Proces parowania trwa kilka minut i jest naprawdę bardzo prosty. 

Cały proces jest niezwykle intuicyjny i nawet osobom, które nie miały doświadczenia w parowaniu między sobą różnych urządzeń nie powinien zająć wiele czasu. Jako ciekawostkę mogę Wam tutaj napisać, że w czasie pandemii, będąc na trybie głośnomówiącym, udało mi się krok po kroku poinstruować 60-letnią osobę z rodziny i ta dała radę wykonać te wszystkie czynności i sparować oba urządzenia ze sobą. W tym przypadku chodziło o szybki dostęp do zdjęć ze smartfona. Można? Można 🙂

Co umożliwia YourPhone?

Lista zastosowań jest całkiem spora:

 • Wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych na komputerze
 • Zarządzanie powiadomieniami z telefonu z systemem Android na komputerze
 • Używanie ulubionych aplikacji mobilnych na komputerze
 • Czytanie wiadomości SMS i odpowiadanie na nie z komputera
 • Błyskawiczny dostęp do zdjęć na telefonie przy użyciu komputera

Dla użytkowników telefonów z systemem iOS na razie aplikacja Twój Telefon umożliwia jedynie wysyłanie stron internetowych z iPhone’a na komputer. Microsoft zapewnia, że więcej funkcji będzie dostępnych wraz z kolejnymi aktualizacjami. Apple od dawna bazuje na swoim ekosystemie, więc fani rozwiązań z Cupertino na pewno nie są pozostawieni sami sobie. Muszą oni po prostu stawiać na sprzęty z wiadomym kogo 😉

Pracujesz ze słuchawkami sparowanymi z komputerem i chcesz odbierać za jego pomocą połączenia telefoniczne? Nie ma problemu! A może rozprasza cię ciągłe zerkanie na telefon w celu sprawdzenia nowych powiadomień? Z aplikacją Twój Telefon z łatwością zarządzisz nimi z poziomu komputera. Sprawdź i efektywniej zarządzaj swoim czasem. 

Wgrywanie usług Google na Huawei ostatecznie zablokowane?

Microsoft stale rozwija kompatybilność Windows – Android

Jeśli jesteś posiadaczem telefonów marki Samsung (pełna lista urządzeń znajduje się na tej stronie) możesz skorzystać z jeszcze większej liczby ciekawych i użytecznych funkcji aplikacji Twój Telefon. „Połącz z Windows” to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do swojego smartfona z poziomu komputera. Chcąc z niej skorzystać, musisz mieć dostęp do komputera osobistego z systemem Windows 10 i aplikacją „Twój telefon”. Dzięki temu nawiążesz połączenie z urządzeniami Android i Samsung z zainstalowanymi następującymi aplikacjami:

 • Aplikacja „Pomocnik aplikacji Twój telefon”, w przypadku większości telefonów z systemem Android
 • Aplikacja „Łącze do Windows”, wstępnie zainstalowana na niektórych telefonach Samsung

Co daje ci ta funkcja? Dzięki niej możliwe jest:

 • Przeciąganie (w obie strony) dowolnych plików o wielkości do 512 MB 
 • Oglądanie do 25 ostatnich zdjęć z galerii na komputerze teraz to 2000 zdjęć
 • Przeciąganie zdjęć z telefonu do komputera
 • Wyświetlanie powiadomień z telefonu
 • Odbieranie wiadomości z telefonu (także MMS) i odpowiadanie na komputerze
 • Sprawdzanie powiadomień różnych aplikacji telefonu na komputerze
 • Korzystanie z aplikacji i treści telefonicznych na komputerze dzięki mirroringowi
 • Gra w gry z telefonu na komputerze za pomocą klawiatury i myszy
 • Wspólny „schowek” pomiędzy telefonem a komputerem (można skopiować tekst na telefonie i zrobić crtl+v na komputerze)

źródło: w oparciu o materiał prasowy Microsoftu, wzbogacone o własne doświadczenia 🙂