Wiemy nieco więcej o Motoroli One Vision Plus

Motorola Moto G8 Power
Motorola Moto G8 Power, fot. własne

Dopiero co poznaliśmy Motorolę EDGE, która już w czerwcu trafi na półki sprzedaży w sklepach w Polsce, a Motorola znów zaskakuje. Tym razem za sprawą Motoroli One Vision Plus.

Motorola One Vision Plus – specyfikacja techniczna

Spekuluje się, że telefon może zadebiutować już za miesiąc. Do tej pory wiedzieliśmy o nim niewiele, jednak z pomocą przychodzi niezastąpiony Geekbench, dzięki któremu część danych wyciekła, tym samym ujawniając podzespoły w jakie Motka zaopatrzy telefon, który ma walczyć w średniej półce cenowej. Urządzenie będzie napędzać Snapdragon 665, któremu będą towarzyszyć 4 GB pamięci RAM

 

 

Motorola One Vision Plus w Geekbench. Jest częściowa specyfikacja

Motorola One Vision Plus to smartfon, którego premiera ma odbyć się w czerwcu. Tymczasem sprzęt pojawił się w Geekbench, a tam częściowa specyfikacja techniczna. W zasadzie mamy potwierdzenie tego, czego o One Vision Plus dowiedzieliśmy się wcześniej. Telefon ma układ Snapdragon 665 z 4 GB RAM. Wcześniejsze przecieki mówią o rzekomych 64 GB na dane użytkownika, co względem oryginalnej Motoroli One Vision byłoby raczej krokiem w tył. Tamten telefon oferuje aż 128 GB na pliki.

Podobno w kategoriach pewniaka można rozpatrywać 6,3-calowy ekran, który będzie pracować w rodzielczości Full HD+. Na szczęście firma ma ocalić moduł NFC. Po ostatnich zawirowaniach i – delikatnie mówiąc – nieprzemyślanych decyzjach, które skutkowały tym, że kilka naprawdę ciekawych Motek nie miało modułu wykorzystywanego przy płatnościach bezgotówkowych na pokładzie, fani marki mogą chyba odetchnąć z ulgą.

Motorola Moto G8 Power – długodystansowiec [Recenzja]

Bardzo dziwi mnie rzekomy Android 9, który ma napędzać to urządzenie. Ten producent wręcz słynie z tego, że szybko wdraża nowości, a Android 10 staje się standardem w telefonach, które są lokowane jeszcze niżej niż One Vision Plus. Możemy zakładać, że na tym sofcie odbywają się testy wewnętrzne, jednak jaki byłby ich sens? Nie mam pojęcia. Tak czy inaczej, jest to element, który jak dla mnie poddaje całą tę plotkę pod duży znak zapytania.

Wciąż nie znamy specyfikacji aparatu głównego oraz kamerki selfie. Te dane jeszcze nie ujrzały światła dziennego, dlatego trudno domniemywać, czym spróbuje zaskoczyć nas producent. Bez względu na jego decyzję, mam wielką nadzieję, że kamerka selfie nie będzie znajdowała się w obszarze roboczym wyświetlacza. Coś mi jednak podpowiada, że w tym ujęciu Motorola może się ze mną nie zgodzić 😉

źródło: Geekbench przez Tablety.pl, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Motorola Moto G8 Power