Wycieka spora część specyfikacji Galaxy Watch 3!

samsung galaxy watch active 2
Fot: producenta

Rynek wereables ewoluuje w bardzo dobrą stronę. Urządzenia tego typu wreszcie stały się przydatne i mogą znacząco podnieść komfort naszego życia. Co ciekawe, Samsung Galaxy Watch 3 może stanowić bardzo interesującą opcję dla fanów wereables.

Samsung Galaxy Watch 3 – specyfikacja techniczna

Jest niemal pewnym, że Galaxy Watch trzeciej generacji zadebiutuje już jesienią, wraz z premierą Samsunga Galaxy Note 20 i – zapewne – Galaxy Folda 2. Dzięki serwisowi źródłowemu, poznaliśmy dziś całkiem sporo ciekawych informacji o tym urządzeniu. Wiemy, że będzie ono dostępne w dwóch wersjach: z ekranem o przekątnej 1,2 i 1,4 cala (rozmiar koperty kolejno ma wynieść: 41 i 45 mm). Obudowa zostanie wykonana ze stali nierdzewnej i tytanu.

Urządzenie dostanie 8 GB pamięci wewnętrznej, będzie też obsługiwać łączność LTE i GPS. Nie zabraknie certyfikacji IP68 oraz normy MIL-STD-810G. Tarcza zegarka będzie ruchoma – z jej wykorzystaniem będzie można nawigować wybranymi funkcjami urządzenia. To wielki come back po rezygnacji z ruchomej tarczy w Watch Active i Watch Active 2, który debiutował w zeszłym roku. Cieszy mnie ten obrót spraw i nie ukrywam, że jestem ciekaw, czy firma z Korei Południowej doda na tym polu jakieś nowe, godne uwagi, rozwiązania.

Technologie wszczepialne: korzyści czy zagrożenie?

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, potwierdza się, że ekran będzie chroniony przez szkło ochronne Corning Gorilla Glass DX. Jak wypadają funkcje zdrowotne? Rzekomo całkiem dobrze. Z użyciem Galaxy Watch 3 zmierzymy m.in. EKG. Co ważne, usługa będzie dostępna na całym świecie, a nie tylko na wybranych rynkach. Akumulator – kolejno dla mniejszej i większej wersji – ma mieć pojemność 247 i 340 mAh. Całość wieńczy TIzen OS 5.5, który dostanie do swojej dyspozycji 1 GB pamięci RAM.

Cena oraz dokładne grafiki, które przedstawiałyby nam Samsunga Galaxy Watch 3 wciąż nie wyciekły. Patrząc jednak po tempie ostatnich plotek, wydaje się być więcej niż pewnym, że ten stan rzeczy już niebawem ulegnie zmianie. Gdy tylko dowiemy się czegoś nowego o Galaxy Watch 3, damy Wam znać 🙂

źródło: Sammobile, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Watch Active 2